Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Канадське космічне агентство уклало з компаніями Spire Global та OroraTech контракт на виявлення лісових пожеж

9 травня компанії Spire Global і OroraTech оголосили, що разом працюють над контрактом Канадського космічного агентства (CSA) з моніторингу лісових пожеж з космосу через супутник.

Контракт передбачає підготовчі роботи зі створення супутника, призначеного для моніторингу лісових пожеж, що є першим кроком до запланованої CSA місії WildFireSat. Канада поставила собі за мету за допомогою WildFireSat щоденно відстежувати з космосу всі активні лісові пожежі у Канаді. Уряд Канади планує протягом наступних 11 років інвестувати 170 млн канадських доларів (близько $ 127 млн) у нову супутникову систему моніторингу лісових пожеж.

ExactEarth, дочірня компанія Spire, співпрацює з OroraTech, яка пропонує глобальну службу розвідки лісових пожеж. OroraTech використовувала Spire Space Services для запуску в 2022 році свого першого корисного навантаження, теплової інфрачервоної камери та блоку обробки даних, на кубсаті Spire розміром 6U. Очікується, що розробка та впровадження WildFireSat розпочнеться навесні 2024 року, а реалізація проєкту передбачається у 2029 році.

За даними CSA, майбутня система WildFireSat складатиметься з супутників, оснащених інфрачервоними датчиками для вимірювання енергії, яка виділяється в результаті лісових пожеж, що дозволить отримати уявлення про такі характеристики лісових пожеж, як інтенсивність та швидкість розповсюдження. Це також дозволить отримати більш точні дані про викиди вуглецю внаслідок пожеж.

«У Spire ми маємо значний досвід демонстрації переваг, які космос може принести для життя на Землі, і я не можу придумати більш важливого та критичного застосування, ніж захист нашого довкілля, людей і власності від руйнівних лісових пожеж. Ми сподіваємося підтримати Канадське космічне агентство в цьому важливому питанні», – сказав Френк Фруліо (Frank Frulio), генеральний менеджер Spire Space Services.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України