Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Канадська компанія Maritime Launch Services уклала контракт з компанією Nanoracks на перший запуск за допомогою української ракети

Maritime Launch Services, одна з провідних канадських аерокосмічних компаній і власник першого комерційного космодрому в Канаді, 19 листопада оголосила, що компанія Nanoracks, провідний комерційний постачальник корисного навантаження на Міжнародну космічну станцію (МКС), стане першим клієнтом на запуск за допомогою української ракети-носія «Циклон-4М» з космодрому у Новій Шотландії починаючи з 2023 року. У першій місії Nanoracks розгорне малі супутники замовника та проведе демонстрацію технологій.

«Команда Nanoracks рада співпрацювати з Maritime Launch з метою прискорення розвитку космічної екосистеми в Канаді», — відмітив президент та співзасновник Nanoracks Джеффрі Манбер. «Космодром у Новій Шотландії є конкурентоспроможним місцем запуску, тоді як ракета «Циклон-4М» є нащадком, мабуть, найнадійнішої ракети-носія, коли-небудь створеної. Ця місія з Maritime Launch дасть можливість канадським компаніям та університетам отримати доступ до орбіти, розробляючи нові технології та демонструючи цінність міжнародного партнерства».

Maritime Launch — канадська комерційна аерокосмічна компанія, що базується у Новій Шотландії. Maritime Launch розпочала будівництво космодрому у Новій Шотландії, стартової площадки, яка надаватиме послуги виведення на орбіту супутників у рамках підтримки зростаючої галузі комерційного космічного транспорту. Розробка цього об’єкта дозволить ракеті «Циклону-4М» та іншим перспективним ракетам-носіям виводити супутники на низьку навколоземну орбіту з темпом запуску вісім запусків на рік. Це буде перший комерційний орбітальний пусковий комплекс у Канаді.

Постачальники Maritime Launch, українські КБ «Південне» та «Південмаш», є розробниками системи доставки корисного навантаження «Циклон-4М» і є визнаними лідерами в аерокосмічній галузі з більш ніж 65-річним досвідом і на сьогодні з 877 успішними запусками.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України