K2 Space, дворічний стартап, який розробляє великі платформи для космічних апаратів, цього року запустить свій перший супутник з метою підвищення інтересу до своєї продукції з боку державних та комерційних клієнтів.
Перший космічний апарат планується запустити в рамках спільної місії Transporter-12 компанії SpaceX, яка запланована на жовтень. Місією космічного апарата буде демонстрація технологій для багатьох компонентів, розроблених компанією для своєї супутникової платформи Mega Class.
Це включає такі компоненти, як гіроскопи та комп’ютери, а також програмне забезпечення для польоту. Багато з цих компонентів були розроблені в K2 Space, тому що не було відповідного ланцюжка поставок для такої космічної платформи, як Mega Class, призначеної для розміщення корисного навантаження вагою до 1000 кг та виробництва 20 кіловат енергії.
Компанія зосереджена на більших, але потенційно менш дорогих супутниках, які використовують переваги недорогих варіантів запуску за допомогою таких ракет як Falcon 9. Десять космічних апаратів Mega Class можуть запускатися на одній Falcon 9 або аналогічній ракеті.
K2 Space намагається привернути увагу до своєї великої супутникової платформи як з боку компаній, так і державних установ. Компанія була обрана для отримання нагороди TACFI (Tactical Funding Increase) у розмірі $ 3,8 млн від виконавчого офісу програми Space Domain Awareness & Combat Power Агентства космічного розвитку (Space Development Agency) та Командування космічних систем Космічних сил США. За ці кошти K2 Space здійснить запуск кількох корисних навантажень Міністерства оборони на першому космічному апараті Mega Class.
«Коли ми почали це робити, ми побачили справжню технологію подвійного використання», – сказав виконавчий директор K2 Space Каран Кунджур. Він зазначив, що різні підрозділи Космічних сил зацікавлені в супутниковій шині з різних причин: одним подобається висока потужність, тоді як іншим подобається здатність платформи працювати на різних орбітах і мати багато застосувань.
Компанія співпрацюватиме з Космічними силами, щоб визначити корисне навантаження для виконання місії. «Оскільки ми маємо велику потужність і масу корисного навантаження на супутниковій шині, це дозволяє досить легко виконувати декілька завдань, а також розмістити для цього різні типи корисного навантаження, які не зовсім підходять для інших звичайних малих супутників», – сказав Ніл Кунджур, головний технічний директор компанії і брат Карана. У цій початковій місії компанія може поєднати комерційне корисне навантаження з корисним навантаженням Міністерства оборони.
K2 Space має окрему угоду про спільні дослідження та розробки (Cooperative Research And Development Agreement, CRADA) з Дослідницькою лабораторією ВПС США (Air Force Research Lab, AFRL). Відповідно до цієї угоди компанія співпрацюватиме з лабораторією з таких тем кібербезпеки, як «кіберзахист» та шифрування.
Компанія підписала свій перший комерційний контракт з нерозголошеним клієнтом, якого Каран Кунджур назвав просто «великим телекомунікаційним оператором». Контракт передбачає розробку супутникового угруповання наступного покоління з використанням супутникової платформи K2 Space.
Він відмовився надати детальну інформацію про це угруповання, включаючи кількість супутників або їх орбіти. Однак він зазначив, що K2 Space загалом бачить великий інтерес з боку клієнтів до використання своїх супутників на середній навколоземній орбіті (MEO). «Люди говорили нам, що ми фактично створили найкращу платформу для MEO», – сказав він, підкресливши, що такі оцінки ґрунтуються на її високій потужності, низькій вартості та радіаційному захисті.
У той час, як K2 Space готується провести космічні випробування деяких ключових технологій, інші все ще перебувають у розробці. До них належить двигун на ефекті Холла, який використовує криптонове паливо і який компанія нещодавно вперше запустила в лабораторії. Двигун споживатиме до 20 кіловат потужності, що приблизно в чотири рази перевищує потужність будь-якого двигуна на ефекті Холла, що використовується на сьогоднішній день.