11-13 серпня у м. Лас-Вегас (штат Невада, США) було проведено тертій щорічний конкурс хакерських команд Hack-A-Sat, організований Космічними силами США та Дослідницькою лабораторією ВПС США (AFRL) з метою визначення заходів з покращення кібербезпеки супутників Міністерства оборони США.
У конкурсі взяли участь п’ять міжнародних команд кібердослідників, які змагалися у встановленні контролю над реальним працюючим супутником на орбіті.
«Ми дуже пишаємося всіма зусиллями Hack-A-Sat і особливо розробкою супутника Moonlighter як першої та єдиної хакерської пісочниці в космосі», — сказав полковник Ніл Роуч, директор із проєктування та інтеграції у сфері обізнаності про космічний простір Командування космічних систем (SSC) Космічних сил США.
Moonlighter — це 3-юнітовий супутник-кубсат, створений The Aerospace Corporation у співпраці з SSC. Він був запущений на РН Falcon 9 компанії SpaceX до Міжнародної космічної станції 5 червня, а звідти 6 липня був виведений на низьку навколоземну орбіту для використання в конкурсі Hack-A-Sat 4. У подальшому супутник планується використовувати у якості випробувального стенду з кібербезпеки Міністерства оборони США.
У попередніх конкурсах Hack-A-Sats учасники використовували супутникове наземне моделювання (так звані FlatSats), а потім на лабораторному цифровому двійнику супутника Moonlighter проводили змагання, відоме в колах кібербезпеки як «захоплення прапора (CTF)», для пошуку прогалин, які називаються «прапорцями», що приховані в навмисно вразливих програмах.
Цього року п’ять хакерських команд, відібраних із понад 700, що взяли участь у квітневому відбірковому раунді, змагалися у «двох наземних і семи орбітальних завданнях, демонструючи свої навички, пов’язані з космосом, включаючи управління космічним апаратом і радіочастотний зв’язок», – йдеться в прес-релізі SSC. Це включало злом супутника Moonlighter, щоб змусити його зробити знімок наземної цілі за їхнім вибором і завантажити його на наземну станцію, а також обхід блоків супутника при зображенні певних наземних цілей.
Трьома призерами конкурсу стали:
– перше місце, з призом $50 000: команда mHACKeroni, конгломерат п’яти італійських дослідницьких груп кібернетики;
– друге місце, з призом $30 000: команда Poland Can Into Space, створена польськими кібердослідниками, до яких приєдналися учасники з Ірландії та Німеччини;
– третє місце, з призом $20 000: команда jmp fs:[rcx], об’єднана команда чемпіонів першого конкурсу Hack-A-Sat з США та Великої Британії.