Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Італійська аерокосмічна компанія Argotec відкриває виробництво у США

11 жовтня італійська аерокосмічна інженерна компанія Argotec оголосила про плани інвестувати $ 25 млн у виробниче підприємство в Ларго, штат Меріленд, де працюватимуть понад 60 спеціалістів, які розроблятимуть, будуватимуть, тестуватимуть та експлуатуватимуть супутники.

«Важливо бути ближче до наших клієнтів, – заявив Девід Авіно, генеральний директор і засновник Argotec, на Саміті космічної економіки (Space Economy Summit), що проходить у Лос-Анджелесі 11-12 жовтня. – У той же час ми хочемо бути американською компанією».

Першим продуктом нового підприємства стане програмно-визначувана радіостанція. Argotec співпрацюватиме з Лабораторією реактивного руху (Jet Propulsion Laboratory, JPL) NASA над створенням модернізованої версії універсального космічного радіотранспондера, Universal Space Transponder-Lite (UST-Lite), для надання послуг високошвидкісного зв’язку в далекому космосі. Після етапу створення прототипу програмно-визначуваного транспондера UST-Lite компанія Argotec планує розширити виробництво для комерційних клієнтів.

Новим керуючим директором Argotec у США став Корбетт Хоннінгер, колишній віце-президент із розробок компанії Sierra Space і колишній диспетчер польотів і тренер астронавтів компанії United Space Alliance.

За останні кілька років Argotec отримала визнання за два кубсати, відправлені в далекий космос: ArgoMoon, який був запущений у рамках дослідницької місії «Артеміда 1» (Artemis Exploration Mission 1) у 2022 році, і LICIACube, який зібрав зображення шлейфу викиду під час тесту NASA зі зміни траєкторії руху астероїда (Double Asteroid Redirection Test, DART) у 2022 році. На Конференції з малих супутників (SmallSat Conference) у штаті Юта в серпні LICIACube отримав нагороду Американського інституту аеронавтики та астронавтики в категорії Small Satellite Mission of the Year («місія малого супутника року»).

За словами Девіда Авіно, ArgoMoon і LICIACube продемонстрували надійність і продуктивність супутників Argotec. На основі власної технології Argotec планує виробляти супутники зв’язку та ДЗЗ для угруповань.

Останніми роками компанія Argotec активно співпрацює з Італійським космічним агентством (ISA), Європейським космічним агентством (ЄКА) і NASA. У майбутньому «ми також націлюємося на комерційних клієнтів», – заявив Девід Авіно.

Транспондер UST-Lite розробки JPL поєднує мініатюрну радіостанцію з удосконаленою технологією обробки для полегшення передачі та прийому даних на великі відстані.

У липні Argotec оголосила про свій новий об’єкт, SpacePark, розташований у Туріні, Італія, в якому розмістяться нова штаб-квартира компанії та виробничі потужності. Запуск виробничої лінії заплановано на першу половину 2024 року, а урочисте відкриття – на кінець того ж року. Після завершення робіт компанія зможе виробляти 52 супутники на рік (по одному на тиждень) з можливістю подальшого збільшення виробництва в майбутньому. Інвестиції компанії у створення нової «космічної фабрики» у Туріні оцінюються у € 25 млн.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України