1 серпня Індійська організація космічних досліджень (ISRO) в оновленому звіті про місію Chandrayaan-3 повідомила, що космічний апарат завершив свій політ на орбіті навколо Землі, виконавши маневр «трансмісячної ін’єкції» (trans-lunar injection, TLI), і зараз прямує до Місяця.
«Успішний запуск двигуна КА у перигеї, виконаний [спеціалістами центру управління польотами] ISTRAC, вивів космічний апарат на трансмісячну орбіту», – йдеться у повідомленні ISRO у Twitter.
Тепер розгінний блок вагою 2 145 кг, на верхньому ступені якого знаходиться посадковий модуль Vikram з місяцеходом Pragyan, буде рухатися по прямому шляху, щоб досягти місячної орбіти.
Космічне агентство також повідомило, що виведення КА на місячну орбіту (Lunar-Orbit Insertion, LOI) заплановано на 5 серпня 2023 року, після чого ISRO спробує здійснити м’яку посадку на Місяць орієнтовно 23 серпня.
Як тільки він досягне початкової місячної орбіти, ISRO має виконати серію маневрів, щоб вивести Chandrayaan-3 на бажану кругову орбіту висотою 100 км. Початкові оцінки вказують на те, що космічне агентство виконає щонайменше чотири маневри навколо Місяця, щоб вийти на кругову орбіту, хоча ISRO поки що офіційно не коментує це питання.
Після запуску місії 14 липня, у період з 15 до 25 липня було проведено 5 маневрів з підняття навколоземної орбіти Chandrayaan-3, яка після останнього маневру в апогеї досягла 120 000 км.
Місія Chandrayaan-3 є третьою місячною місією Індії та продовженням місії Chandrayaan-2 2019 року. Попередня місія частково провалилася через те, що посадковий модуль з місяцеходом не змогли здійснити м’яку посадку на Місяць. Якщо цього разу Індія успішно здійснить це, вона стане першою країною, яка здійснить м’яку посадку поблизу Південного полюса. До цієї місії всі попередні місії здійснювали посадку в екваторіальному регіоні. У разі успіху Індія стане четвертою країною, яка здійснила м’яку посадку на Місяць. Поки це вдалося тільки США, Китаю та Радянському Союзу.