18 липня Індійська організація космічних досліджень (ISRO) повідомила про успішне завершення третього маневру з підйому орбіти космічного апарата Chandrayaan-3.
Місія Chandrayaan-3 була запущена 14 липня 2023 року за допомогою індійської важкої ракети LVM3.
Космічне агентство провело аналогічні операції з підйому орбіти космічного апарата 15 і 17 липня. Наступний маневр буде проведено 20 липня.
Згідно з офіційним повідомленням ISRO, місія Chandrayaan-3 виконується за графіком.
Орбіта космічного апарата буде піднята, щоб перевести його на місячну траєкторію переміщення. Очікується, що місія досягне місячної орбіти 3 серпня, після чого спробує здійснити м’яку посадку на Місяць 23 серпня.
Космічний апарат Chandrayaan-3 складається з силового модуля (вагою 2148 кг), посадкового модуля (1723,89 кг) і місяцехода (26 кг). Основна мета місії – безпечно посадити посадковий модуль на місячний грунт.
Посадковий модуль від’єднається від силової установки через кілька днів після того, як він вийде на кругову орбіту висотою близько 100 км від поверхні Місяця. Після цього ISRO розпочне операції з керованого спуску, щоб посадковий модуль здійснив м’яку посадку біля південного полюса Місяця. Перед посадкою буде зроблено зйомку району посадкового майданчика для визначення безпечних зон.
Після успішної посадки шестиколісний місяцехід Chandrayaan-3 буде розгорнутий для проведення експериментів на місячній поверхні протягом одного місячного дня, що дорівнює 14 земним добам. Посадковий апарат і місяцехід місії несуть незалежні наукові корисні навантаження.
Під час попередньої місії ISRO Chandrayaan-2 у 2019 році було успішно розгорнуто орбітальний апарат, але посадковий модуль з місяцеходом не змогли здійснити м’яку посадку через програмний збій, що призвело до їхнього руйнування.
ISRO внесла кілька значних змін у поточну місячну місію порівняно з її попередницею. Посадковий модуль Chandrayaan-3 отримав більш міцні посадкові опори і новий лазерний доплерівський датчик швидкості, який допоможе виконати м’яку посадку.