Індійська організація космічних досліджень (ISRO) і Рада досліджень та інновацій Маврикія (MRIC) підписали Меморандум про взаєморозуміння, згідно з яким ISRO розробить, складе, інтегрує, протестує, запустить та експлуатуватиме супутник ДЗЗ для Маврикія.
Підписання відбулося в присутності міністра закордонних справ Індії Шрі В. Муралідхарана та міністра інформаційних технологій, зв’язку та інновацій Республіки Маврикій Діпака Балгобіна.
Угода передбачає 15-місячне партнерство, а також визначає процедури, відповідні ролі та зобов’язання кожної організації-учасника.
Укладена угода дозволить Маврикію нарощувати потенціал у космічних і супутникових технологіях, отримати досвід з будівництва та експлуатації малого супутника та використовувати отримані з нього дані для майбутніх досліджень і розробок.
ISRO та MRIC спільно виконуватимуть усі пов’язані з супутником операції на орбіті через наземну станцію MRIC. Крім того, інженери MRIC пройдуть навчання на об’єктах ISRO для розробки супутникової платформи, відповідних систем та основного корисного навантаження. Обидві сторони також спільно працюватимуть над реєстрацією готового супутника в Управлінні ООН з питань космічного простору (UNOOSA) та Міжнародному союзі електрозв’язку (ITU).
Маврикій запустив свій перший супутник MIR-SAT 1 у червні 2021 року за допомогою програми розгортання кубсатів (KiboCUBE) UNOOSA та Агентства аерокосмічних досліджень Японії (JAXA). Дотримуючись своїх національних цілей розвитку космосу, східноафриканська країна також підписала Рамкову угоду з Космічним центром ім. Мохаммеда бін Рашида (MBRSC), ОАЕ. Угода передбачує сприяння розвитку космічної галузі та зростанню досліджень і розробок, пов’язаних із супутниковими технологіями.
Довідково:Перший маврикійський супутник-кубсат MIR-SAT 1 (Mauritian Infra-Red Satellite 1) був доставлений на МКС 3 червня у складі комерційного вантажного корабля «Dragon CRS-22», що був запущений ракетою Falcon 9 компанії SpaceX (Місія CRS-22 / SpX-22) з Космічного центру ім. Кеннеді у Флориді.
MIR-SAT1 був виведений на орбіту з японського експериментального модуля «KiboCUBE» на МКС.
Спочатку супутник мав знімати Маврикій та прилеглі регіони за допомогою довгохвильової інфрачервоної теплової камери (LWIR). Під час розробки тепловізійна камера була замінена камерою RGB. Незважаючи на це, назва MIR-SAT була збережена.