Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Іспанський оборонний гігант Indra претендує на частку компанії Hispasat

За повідомленням місцевих ЗМІ з посиланням на невстановлені ринкові джерела, один із найбільших оборонних підрядників Іспанії розглядає можливість придбання частки в мадридському супутниковому операторі Hispasat.

Економічна газета Cinco Dias повідомила 28 грудня, що Indra планує продати технологічні активи на суму € 800 млн ($ 880 млн), щоб допомогти фінансувати угоду.

У відповідь на запитання веб-сайту SpaceNews речник Indra Антоніо Товар сказав, що компанія не коментує припущення, додавши, що вона все ще працює над стратегічним планом, який очікує представити 6 березня.

В компанії Hispasat не відповіли на запит про коментар.

Контрольний пакет акцій супутникового оператора належить іспанській енергетичній компанії Red Eléctrica, яка придбала 89,7% акцій за € 949 млн у приватної інвестиційної компанії в 2019 році.

Іспанська державна холдингова компанія Sociedad Estatal de Participaciones Industriales (SEPI) є інвестором Hispasat та Indra.

19 грудня компанія Hispasat призначила Педро Дуке, колишнього міністра науки та інновацій Іспанії, президентом Hispasat замість Хорді Хереу за пропозицією SEPI.

За повідомленням Cinco Dias, придбання частки в Hispasat допомогло б Indra зіграти роль в IRIS², запропонованому Європою суверенному широкосмуговому угрупованні вартістю € 6 млрд, яке зараз виставляється на торги.

Hispasat є частиною консорціуму європейських космічних лідерів, які спільно беруть участь у конкурсі на роботу над IRIS². Угруповання IRIS² (Infrastructure for Resilience, Interconnectivity and Security by Satellite – «Інфраструктура для забезпечення стійкості, взаємодії та безпеки через супутники») – це новий флагманський супутниковий проєкт ЄС для забезпечення суверенного безпечного супутникового зв’язку для державних користувачів в інтересах безпеки, оборони та економіки, а також для подолання цифрового розриву в Європі. Консорціум також включає європейських конкурентів Indra в аерокосмічній та оборонній промисловості Airbus і Thales.

В компанії Indra працює понад 56 000 співробітників, а доходи у 2022 році склали майже € 3,9 млрд. Космічний бізнес компанії наразі зосереджений на військових потребах, таких як термінали супутникового зв’язку.

Hispasat налічує вісім супутників у геостаціонарному парку, який надає послуги широкосмугового доступу та ретрансляції в Європі та Америці, на додаток до двох державних супутників, що належать її спільному підприємству Hisdesat.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України