8 липня речник Іранського космічного агентства (ISA) Хоссейн Даліріян (Hossein Daliriyan) оголосив, що супутник ДЗЗ Khayyam почав моніторинг і картографування змін землекористування.
Х. Даліріян повідомив, що ISA і Організація інформаційних технологій Ірану (ITO) опрацьовують юридичні механізми для використання першої партії супутникових знімків у судах, які розслідують спірні питання щодо експропріації землі.
Він також зазначив, що між ISA та ITO підписали меморандум про закупівлю супутникових знімків, які міститимуть точні дані, необхідні для вирішення земельних спорів у суді.
«На даний час супутник Khayyam робить знімки території країни. Ці зображення будуть використані для вирішення правових запитів громадян і державних установ щодо змін землекористування», – сказав Х. Даліріян. «Ми готові надати необхідні дані іранським державним установам і допомогти їм у вирішенні їхніх проблем у різних сферах, включаючи моніторинг навколишнього середовища, водних ресурсів, ерозії ґрунту та осідання землі».
Супутник Khayyam був запущений у серпні минулого року з космодрому «Байконур» (Казахстан) російською РН «Союз», ознаменувавши те, що Іран назвав початком «стратегічної» аерокосмічної співпраці між Тегераном і Москвою.
За допомогою програм ДЗЗ супутник надсилатиме високоякісні зображення чотири рази на день для використання в екологічних і сільськогосподарських дослідженнях і моніторингу водних ресурсів, повідомляє ISA.