За оцінкою іспанського видання Atalayar, опублікованою 3 листопада, враховуючи стратегічний інтерес Ірану до супутникових технологій для військових і розвідувальних цілей, його супутникові можливості можуть активно використовуватися для моніторингу регіональних конфліктів, зокрема конфлікту в секторі Газа між Ізраїлем і ХАМАС, терористичною організацією, яку підтримує Іран.
Видання вважає імовірним використання Іраном супутників ДЗЗ, включаючи серію Noor і Khayyam-1, для збору розвідувальних даних і моніторингу прикордонних районів.
Незважаючи на санкції та обмеження щодо своєї космічної програми, Іран розвинув власний космічний потенціал за допомогою таких країн, як росія, Північна Корея, Китай та Індія, які надають технологічні компоненти та досвід.
Нещодавній візит іранської делегації до Москви свідчить про зусилля Ірану зміцнити співпрацю з росією в космосі, прагнучи отримати технології та співпрацювати в таких проєктах, як мега-угруповання супутників спостереження та зв’язку «Сфера», а також додаткові супутники спостереження Землі з високою просторовою розрізненістю Khayyam. Це свідчить про прагнення Ірану розвивати свій космічний потенціал як для цивільних, так і для військових цілей.