Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Іран успішно вивів на орбіту розвідувальний супутник NOUR 3

27 вересня о 06:00 UTC Аерокосмічні сили Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР) Ірану з ракетного полігону Шахруд за допомогою триступеневої ракети-носія Qased здійснили запуск військового супутника оптичної розвідки NOUR 3.

Супутник виведений на орбіту заввишки 450 км та нахилом 58.

NOUR 3 — це супутник формату 6U CubeSat, важить близько 15 кг, із розмірами 20 х 30 см, третій супутник такого типу, який запущений Іраном і виведений на кругову орбіту.

Попередні іранські розвідувальні супутники Nour-1 та Nour-2 також були запущені КВІР за допомогою РН Qased відповідно 22.04.2020 та 08.03.2022.

На даний момент космічне угрупування Ірану складається з 4 КА, три з яких — діючі два КА типу NOUR та один КА типу KHAYYAM, а також недіючий КА SINAH 1.

Запуск Іраном КА NOUR 3 викликав міжнародну напруженість, пов’язану з іранською військовою програмою, через ймовірне випробування ракетних технологій. Військові спеціалісти США вважають, що балістична технологія великої дальності, яка використовується Іраном для виведення супутників на орбіту, може дозволити йому запускати засоби ураження великої дальності, включаючи ядерні боєголовки.

Тегеран заперечує твердження США про те, що така діяльність є прикриттям для розробки балістичних ракет, і заявляє, що ніколи не займався розробкою ядерної зброї.

Деякі джерела (зокрема, “Babak Taghvaee – The Crisis Watch”) вважають, що основною метою запуску 27 вересня було випробування нових ракетних двигунів, розроблених для використання в іранській МБР Sejjil-3/4 із радіусом дії від 3000 до 4500 км.

Довідково: 22 серпня міністр оборони Ірану бригадний генерал Мохаммад Реза Аштіані повідомляв про плани країни запустити на орбіту щонайменше два супутники власного виробництва до кінця іранського року (до 19 березня 2024 року).

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України