Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Іран розробляє ракету-носій Soroush II, яка матиме злітну вагу 500 тонн

17 серпня речник космічного відділу Міністерства оборони Ірану Ахмад Хоссейні Мунес (Ahmad Hosseini Mounes), виступаючи на заході з нагоди запуску розділу космічних новин на веб-сайті інформаційного агентства Tasnim, заявив, що Іран став першою країною в мусульманському світі, яка приєдналася до клубу країн, що володіють повним циклом космічних технологій, після запуску супутника Omid на ракеті Safir у 2009 році.

Після цього Ірану необхідно було вийти за рамки запуску супутників вагою до 50 кг, і була розроблена дорожня карта розробки ракет-носіїв Simorgh і Zoljanah, а в майбутньому – Sarir і Soroush, повідомив він.

«У галузі космічної промисловості ми досягли значних успіхів і зуміли вийти на 500-кілометрову орбіту з супутниками вагою до 100 кг», – зазначив Хоссейні Мунес.

«Ми повинні збільшити ці 100 кг до 15 тонн», — сказав він.

Він посилався на ракету-носій Simorgh і сказав, що її діаметр становить 2,4 м, а злітна вага становить 80 тонн.

«Злітна вага ракети-носія Soroush II, яка знаходиться в кінці дорожньої карти космічної промисловості Ірану, повинна бути збільшена до 500 тонн», — заявив він.

Хоссейні Мунес також згадав деякі недоліки в космічній галузі в минулому та сказав, що після того, як адміністрація президента Ебрагіма Раїсі вступила на посаду в серпні 2021 року та двічі скликалася Вища космічна рада, відбулося прискорення космічної галузі Ірану.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України