Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Іран провів випробування твердопаливної ракети-носія

13 січня Іранське агентство IRNA повідомило, що командувач аерокосмічних сил Корпусу стражів ісламської революції (КСІР) бригадний генерал Амір-Алі Хаджізаде (Amir-Ali Hajizadeh) згадав успішне випробування минулого тижня твердопаливної космічної ракети-носія і сказав, що ця ракета була виготовлена з композитних (неметалевих) матеріалів.

Він сказав, що це був перший раз, коли Іран використав твердопаливну ракету. За його словами, Іран буде виробляти більш легкі ракетні двигуни в подальших космічних проектах.

Він відмітив, що Іран настільки просунувся в аерокосмічній та супутниковій сфері, що вбивства, погрози та санкції більше не впливатимуть на нього.

Він також процитував слова командувача Центрального командування США (U.S.CENTCOM), що Іран отримав домінування в повітрі, розробивши безпілотники.

Джейсон Бродський (Jason Brodsky), політичний директор United Against Nuclear Iran (UANI), зазначив, що «використання твердого палива є важливим, оскільки твердопаливні ракети асоціюються з балістичними ракетами».

Довідково: 30 грудня 2021 року іранська РН Simorgh, імовірно, зазнала чергової невдачі під час запуску. Іранські ЗМІ повідомили, що ракета була запущена з космічного центру Імама Хомейні з трьома корисними навантаженнями на борту, і хоча було оголошено про успішний запуск, жодних нових об’єктів на орбіті виявлено не було.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України