Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Іран продовжує будівництво передового супутника ДЗЗ Pars 2

4 жовтня глава Іранського космічного агентства Хоссейн Саларіє (Hossein Salariyeh) заявив, що будівництво високоточного супутника дистанційного зондування Pars 2 триває, а біокапсула, призначена для пілотованих польотів, буде запущена в космос до кінця іранського календарного року в березні 2024 року.

Саларіє повідомив, що з початку поточного року були прийняті певні заходи відповідно до 10-річного плану космічного бачення країни.

«Ми вже розпочали будівництво кількох мікро- та міні-супутників. Розпочато будівництво супутників Pars 2 і Pars 3 спільно з Організацією електронної промисловості Міністерства оборони та Інститутом космічних досліджень. Етап будівництва Pars 2 розпочалася, а Pars 3 знаходиться на етапі попереднього проєктування», – сказав він.

Саларіє також сказав, що був представлений прототип супутника Nahid 2, а остаточна модель, готова до запуску, буде побудована або до кінця року, або на початку наступного року.

«Супутник надаватиме послуги зв’язку з низької навколоземної орбіти. План проєктування та будівництва Nahid 3, який є набагато складнішим, також схвалений і стоїть на порядку денному», — сказав Саларіє.

Він також повідомив, що вперше в країні розпочато будівництво радіолокаційного супутника ДЗЗ, заявивши, що радіолокаційні супутники зондування мають перевагу у зборі даних із земної поверхні за будь-яких погодних умов.

За словами Саларіє, Ісламська Республіка запустить кілька супутників у космос і розмістить їх на низьких навколоземних орбітах протягом найближчих місяців.

«Протягом наступних 6 місяців у рамках програм досліджень і розробок ми проведемо орбітальні та суборбітальні випробувальні запуски», — сказав Саларіє.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України