Іран прагне запустити астронавтів у космос за допомогою вітчизняної технології до кінця 2029 року. Про це 4 грудня заявив міністр зв’язку Ірану Ейса Зарепур у повідомлені на сайті соціальної мережи Iran Virasty. Запуск капсули, яка розробляється та будується іранськими спеціалістами, має бути узгоджений з планом відправки іранських астронавтів у космос у 1407 році за іранським календарем (еквівалент 2028-2029 рокам за григоріанським календарем).
«Відповідно до реалізації десятирічного плану розвитку космічної галузі країни, програма «Життя в космосі» (“Life in Space”) була відновлена і найближчим часом, дасть Бог, суборбітальні випробування повністю іранської «біокапсули» нового покоління будуть розпочаті», – сказав він.
Раніше Ейса Зарепур заявляв, що Іран проведе випробування біокапсули, призначеної для відправки астронавтів у космос. Він сподівається, що протягом п’яти років країна зможе відправити іранського астронавта.
Хоссейн Саларіє, голова Іранського космічного агентства (ISA), заявив у жовтні минулого року, що Іран запустить біокапсулу в космос до кінця іранського календарного року в березні 2024 року разом із серією супутників. Біокапсули не будуть перевозити жодних живих організмів, але будуть створені для оптимізації умов капсули, включаючи блокування випромінювання, оптимізацію температури та забезпечення плавної посадки та зльоту.