Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Інвестори вкладають € 85 млн у французьку морську супутникову систему спостереження

Французька компанія Unseenlabs залучила € 85 млн ($ 92 млн) для реалізації планів подвоєння своєї морської супутникової системи спостереження до 25 наносупутників для відстеження суден майже у реальному часі.

Як заявив 27 лютого генеральний директор та співзасновник Unseenlabs Клемент Галич, компанія зібрала вже € 120 млн з моменту свого заснування дев’ять років тому.

На сьогоднішній день угруповання Unseenlabs складається з 11 супутників на орбіті, розташованій на висоті від 500 до 600 км. З метою покращення продуктивності угруповання компанія планує розгорнути десять додаткових супутників до кінця 2025 року. У березні Unseenlabs планує запустити два нових супутники, BRO-12 і BRO-13 (Breizh Reconnaissance Orbiter), на борту РН Falcon 9 компанії SpaceX у рамках місії Transporter-10. Компанія має на меті розгорнути ще шість додаткових супутників пізніше цього року, хоча деталі цих місій залишаються у таємниці.

Крім розширення флоту, кошти дозволять Unseenlabs розширити свою присутність на ринках у США та Азії, а також покращити можливості мережі геолокації радіочастот.

За словами Клемента Галича, зараз мережа кожні чотири-шість годин відстежує сигнали від суден по всьому світу. Плани створення угруповання приблизно з 20 супутників до кінця 2025 року дозволять скоротити цей час до приблизно 30 хвилин, що важливо для екологічного моніторингу, бізнес-аналітики та реагування на морські катастрофи.

Супутники призначені для перехоплення радіохвиль від радарів та інших електронних систем на судні, що дозволяє урядам відстежувати незаконні дії, такі як контрабанда, навіть якщо системи автоматичної ідентифікації на борту вимкнуто.

Французькі інвестори Supernova Invest і ISALT очолили раунд фінансування серії C разом з UNEXO, підрозділом прямих інвестицій французького інвестиційного банку Crédit Agricole.

Серед конкурентів на ринку комерційних супутників радіочастотного спостереження – американська компанія HawkEye 360 і британська компанія Horizon Space Technologies.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України