Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Інформаційна довідка щодо запуску КА «VEP 4, CE-SAT-1E & TIRSAT»

 17 лютого 2024 року о 00:22 (UTC) з космічного центру Танегасіма (космодром LA-Y2), Японія за допомогою ракети-носія «H3-22» було здійснено запуск КА Японії «VEP 4, CE-SAT-1E & TIRSAT».

 Mitsubishi Heavy Industries запустила корисне навантаження Vehicle Evaluation Payload 4 (VEP 4), ~ вагою 2600 кг, що ключає в себе  симулятор корисного навантаження та два компактні супутники спостереження Землі CE-SAT-1E і TIRSAT.

CЕ-SAT-1E – це експериментальний мікросупутник, вагою приблизно 70 кг для спостереження за Землею, створений і керований Canon Electronics. Супутник побудований на основі супутника Hodoyoshi-1 і оснащений системою оптичного спостереження на основі телескопа Cassegrain. Очікується, що робоча орбіта корисного навантаження становитиме 497 x 517 км під кутом 97,45º і забезпечуватиме роздільну здатність один метр.

TIRSAT – це супутник типу 3U CubeSat (тип малих супутників для космічних досліджень із стандартизованим об’ємом 10×10×10 см³ та не важче 1,33 кг) від Japan Space Systems, який використовуватиметься для тестування інфрачервоних датчиків спостереження Землі.

Запуск даних супутників дозволить Японії провести повторне випробування  ракети-носія «H3-22S» (після невдалого першого запуску у березні 2023 року з ALOS-3) та її механізму розгортання корисного навантаження.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України