Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Індія ставить собі за мету висадку астронавтів на Місяць до 2040 року

17 жовтня уряд Індії заявив, що має намір відправити астронавтів на Місяць до 2040 року та побудувати космічну станцію в середині наступного десятиліття.

Країна також окреслює плани щодо запуску орбітального апарата до Венери та посадкового модуля на Марс.

Оголошення було зроблено після зустрічі високого рівня під головуванням прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді для оцінки прогресу в реалізації індійської пілотованої космічної місії Gaganyaan.

«Прем’єр-міністр розпорядився, щоб Індія тепер прагнула до нових і амбітних цілей, включаючи створення “Bharatiya Antariksha Station” («Індійська космічна станція») до 2035 року та відправлення першого індійця на Місяць до 2040 року», – йдеться в заяві уряду.

Ця заява прозвучала в той момент, коли Індія працює над розробкою можливостей незалежних пілотованих польотів і першого польоту з екіпажем у 2025 році.

Тим часом NASA наразі орієнтується на грудень 2025 року для запуску місії з екіпажем на південний полюс Місяця в рамках своєї програми «Артеміда». А Китай оголосив про свою мету висадити двох тайконавтів на Місяць до 2030 року.

Індійська організація космічних досліджень (ISRO) наразі готується до своєї місії з переривання польоту безпілотного льотно-випробувального апарата, Flight Test Vehicle Abort Mission-1 (TV-D1). Короткочасний політ планується здійснити з космічного центру Сатіша Дхавана вранці 21 жовтня за стандартним часом Індії.

Під час місії буде перевірено систему порятунку екіпажу. Вона буде використана для відділення модуля екіпажу від випробувального багатоцільового літального апарата з одним ступенем. Модуль екіпажу спускатиметься за допомогою парашута і приводниться приблизно за 10 км від узбережжя Шріхарікоти.

Заява щодо висадки астронавтів на Місяць послідувала за успіхами Індії з посадкою на Місяць місії Chandrayaan-3 і запуском сонячної обсерваторії Aditya L1. У заяві також окреслюється низка майбутніх планів Індії з освоєння космосу за межами Місяця.

«Департамент космосу розробить дорожню карту дослідження Місяця. Це включатиме серію місій Chandrayaan, розробку ракети-носія наступного покоління (NGLV), будівництво нового стартового майданчика, створення орієнтованих на людину лабораторій і відповідних технологій», – йдеться в заяві уряду.

Прем’єр-міністр також закликав працювати над міжпланетними місіями, включаючи запуски орбітального апарата до Венери та посадкового модуля на Марс.

Індія відправила свою першу міжпланетну місію Mars Orbiter Mission (MOM) на Червону планету в 2013 році. КА вийшов на орбіту Марса у вересні 2014 року і працював майже 8 років. Індія цього року також запровадила реформи, спрямовані на збільшення участі приватного сектора в космічній діяльності та залучення світового капіталу.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України