Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Індія припинила спроби відновлення зв’язку з апаратами місії Chandrayaan 3

9 жовтня Індійська організація космічних досліджень (ISRO) повідомила про припинення спроб зв’язатися з посадковою платформою Vikram і місяцеходом Pragyan, визнавши завершення місії Chandrayaan 3.

Посадкова платформа Vikram відокремилася від льотного модуля місії Chandrayaan 3 17 серпня. За шість днів вона здійснила успішну посадку в південному приполярному регіоні Місяця, зробивши Індію четвертою країною у світі, яка досягла такого результату.

Після посадки Vikram випустив місяцехід Pragyan. За наступні дні він проїхав близько 100 м місячною поверхнею. Місяцехід і платформа передали на Землю низку знімків навколишньої місцевості, а також виміряли температуру та провели хімічний аналіз місцевого ґрунту. У ньому було знайдено алюміній, залізо, кальцій, хром, титан, марганець, кисень і кремній, а також сірку.

Крім того, Vikram здійснив маневр «підскоку». Після запуску двигуна платформа піднялася на 40 см та сіла приблизно за 40 см від свого початкового місця посадки.

Місячна ніч ознаменувала завершення наукової програми місії. Оскільки апарати місії не мали радіоізотопних обігрівальних елементів, ймовірність пережити двотижневу ніч за температур, що опускаються нижче -120 °C, оцінювалася як не дуже велика.

22 вересня над місцем посадки Vikram і Pragyan знову зійшло Сонце, і ISRO почало робити активні спроби відновити з ними зв’язок. Попри всі старання фахівців, так і не вдалося почути сигнал. 6 жовтня місце посадки знову занурилося в темряву. Після цього ISRO офіційно визнало завершення місії.

Незважаючи на те, що Vikram і Pragyan не вдалося прокинутися, вони повністю виконали всі поставлені перед ними завдання. Крім того, на навколомісячній орбіті все ще продовжує роботу модуль Chandrayaan 3. Він оснащений науковим інструментом, що здійснює вимірювання спектральних і поляриметричних характеристик Землі.

ISRO заявила, що Vikram і Pragyan «тепер назавжди залишаться на Місяці як місячні посли Індії».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України