Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Головний конструктор китайських ракет-носіїв розповів про плани розвитку космонавтики Китаю

Головна > Новини >

У лекції, яка цього тижня була оприлюднена на сайті Китайського науково-технічного конкурсу інновацій для підлітків (CASTIC), головний конструктор китайських ракет-носіїв серії Long March Лун Лехао (Long Lehao) розповів про плани щодо розвитку космонавтики Китаю.

Зокрема, були викладені плани китайської пілотованої місії на Місяць, яка планується орієнтовно на 2030 рік з використанням ракети-носія Long March-5 DY (також відома як Long March Heavy/921).

Така архітектура передбачає висадку на Місяць двох космонавтів. Подібний план був представлений на Китайській космічній конференції-2020 у вересні минулого року.

Лун Лехао також представив слайд, що демонструє подальшу еволюцію надважкої ракети-носія Long March 9 до багаторазової версії та ілюстрацію прогресу.

У презентації була представлена дорожня карта розвитку космічних літаків багаторазового використання, друге таємне випробування якого, імовірно, було проведено у липні.

Довідково: За повідомленням Китайської корпорації аерокосмічної науки и технологій (China Aerospace Science and Technology Corporation, CASC), 16 липня 2021 року з космодрому Цзюцюань було здійснено запуск багаторазового суборбітального літака. Здійснивши успішний політ, апарат приземлився на аеродромі Алашань-Юци в пустелі Гобі. Не було надано жодних зображень, відеоматеріалів та додаткової інформації про висоту, тривалість польоту, силові установки. Чи був політ пілотованим, інформація також відсутня.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України