Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Генеральний інспектор NASA попередив про можливу нестачу астронавтів

Генеральний інспектор NASA попереджає, що чисельність загону астронавтів Агентства найближчим часом може впасти нижче мінімального рівня, необхідного NASA для забезпечення виконання завдань на Міжнародній космічній станції (МКС), підтримки місій в рамках програми «Артеміда», а також інших видів діяльності.

У звіті Офісу генерального інспектора NASA від 11 січня було зазначено, що чисельність загону астронавтів Агентства з 44 діючими астронавтами може впасти нижче «мінімальних потреб», необхідних для належної підтримки Міжнародної космічної станції та місій «Артеміда» вже цього року, коли астронавти з різних причин залишать Агентство. Склад загону, який на піку свого розвитку в 2000 році налічував майже 150 астронавтів, зараз є найменшим з 1970-х років.

Згідно зі звітом, управління астронавтів NASA у 2019 році провело «кількісний аналіз» і дійшло висновку, що у 2022 і 2023 фінансових роках чисельність загону впаде нижче мінімальних потреб. На підставі цього аналізу 6 грудня 2021 року NASA оголосило про рішення набрати новий клас астронавтів, які у січні 2022 року розпочали дворічне навчання.

Однак до того моменту, коли нові астронавти отримають право на виконання польотів у 2024 році, NASA доведеться боротися як з триваючим зменшенням чисельності нинішнього загону, так і з попитом на додаткових астронавтів для місій в рамках програми «Артеміда». «У результаті Агентство може не мати достатньої кількості астронавтів у випадках непередбачуваного звільнення та перепризначення екіпажу або необхідності виконання інших функцій, таких як участь у роботі наземних служб, укомплектування керівних посад в управлінні астронавтів, а також для роботи в якості представників Агентства», – зазначено у звіті.

Одним із факторів цього недоліку є використання NASA «запасу міцності» (“safety margin”) в 15 % при оцінці необхідної чисельності загону астронавтів для вирішення проблем несподіваного зменшення їх кількості, медичних проблем та інших факторів. До 2014 року запас міцності становив 25 %, і у звіті зазначено, що «через відсутність документації незрозуміло, чому цей показник змінився».

Ще одна проблема, яка висвітлюється у звіті, – це вимоги до підготовки астронавтів для місячних місій. NASA ще не відібрало астронавтів для місій «Артеміда 2 і 3», які зараз заплановані на 2024 рік і не раніше 2025 року. Хоча до цих місій ще принаймні два роки, NASA «може переоцінити час, доступний для розробки та впровадження необхідної програми навчання та режиму підготовки» астронавтів, підсумовується у звіті. При цьому зазначається, що в рамках програми МКС спочатку навчання для місій тривало до п’яти років, а потім було скорочено для поточних місій до двох років.

У звіті спеціально не рекомендувалося NASA збільшити чисельність загону астронавтів понад межі нового набору, який щойно почав підготовку. Однак у звіті рекомендовано NASA переоцінити 15-відсотковий запас міцності, який використовується для визначення чисельності загону, покращити процес збору демографічних даних астронавтів та провести оцінку програм підготовки. NASA у відповіді, включеній у звіт, заявило, що приймає рекомендації.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України