Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Генеральний директор ЄКА провів щорічну прес-конференцію

18 січня у Парижі генеральний директор Європейського космічного агентства (ЄКА) Йозеф Ашбахер провів щорічну прес-конференцію, у ході якої повідомив, що ЄКА планує прискорити використання космосу в Європі з річним бюджетом € 7,15 млрд.

У ході прес-конференції Й. Ашбахер розповів, що у планах ЄКА запуски на Місяць і Марс, місія на Міжнародну космічну станцію астронавта ЄКА Саманти Крістофоретті, отримання перших зображень з космічного телескопу James Webb, набір нового загону європейських астронавтів тощо.

Найбільші витрати у 2022 році заплановано на спостереження Землі (€ 1,6 млрд), навігацію (€ 1,5 млрд) та космічний транспорт (€ 1 млрд), причому дві третини витрат (64 %) надходять від 22 держав-членів і одна третина – від Європейського Союзу.

«Прискорювачами» використання космосу ЄКА є програми «Космос для зеленого майбутнього», «Швидке та стійке реагування на кризи» і «Захист європейських космічних активів від космічного сміття та космічної погоди».

Крім цих програм-прискорювачів, ЄКА запустило два «натхнення»: місію повернення зразків з Місяця та Європейську програму пілотованого дослідження космосу.

Й. Ашбахер повідомив, що ЄКА має обмежені можливості з космічних транспортних засобів та пілотованого дослідження космосу, оскільки бюджет ЄКА 2021 року за цими напрямками становив лише € 735 млн, порівняно з $ 12,2 млн для NASA.

Серед інших положень прес-конференції звертає на себе увагу згадування дефіциту бюджету програми Copernicus в розмірі € 750 млн через вихід Великобританії.

Основні запуски супутників у 2022 році, в яких бере участь ЄКА, включають перший супутник Eurostar Neo компанії Eutelsat, партнерство Oneweb 5G Joeysat, 3 супутника Pioneer Spire і наступні дві партії супутників системи Galileo, L12 у березні або квітні та L13 восени. Перший політ РН Ariane 6 готується, об’єднані випробування відбудуться у другому кварталі року, без уточнення дати запуску, тоді як перший політ РН Vega C запланований на травень.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України