Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Французький стартап Aldoria, що займається питаннями космічної ситуаційної обізнаності, залучив € 10 млн

Французький стартап, який розробляє систему космічної ситуаційної обізнаності (space situational awareness, SSA), залучив $ 10,9 млн для розширення своєї мережі стеження.

23 січня компанія Aldoria, раніше відома як Share My Space, оголосила, що залучила € 10 млн ($ 10,9 млн) у раунді серії A. Французький венчурний фонд Starquest Capital очолив раунд за участю фонду Європейської ради з інновацій, фонду французького уряду Deeptech 2030, Expansion Ventures, Space Founders France і Wind Capital.

В даний час управляє мережею з шести оптичних телескопів, які відстежують об’єкти на орбіті. За словами виконавчого директора Aldoria Ромена Люкена, отримані кошти буде частково використано для розширення цієї мережі до 12 телескопів до 2025 року.

Компанія також хоче вдосконалити свої системи для обробки даних з цих телескопів і ідентифікації потенційних небезпечних зближень об’єктів на орбіті.

Aldoria планує інвестувати в дослідження та розробки інших типів датчиків для SSA. Робота полягатиме в поєднанні власних розробок і партнерства з іншими організаціями, такими як Французький центр аерокосмічних досліджень ONERA, який працює над технологіями радіолокаційного відстеження.

Ромен Люкен повідомив, що найбільший попит на послуги Aldoria надходить від урядів. Це включає мережу Європейського Союзу з космічного спостереження та відстеження (European Union Space Surveillance and Tracking, EU SST), а також Європейське космічне агентство (ESA) та Французьке космічне агентство CNES. За його словами, також існує «великий інтерес» з боку уряду США, включаючи Управління космічної торгівлі (Office of Space Commerce), яке розробляє Систему координації руху в космосі (Traffic Coordination System for Space, TraCSS).

Aldoria також має кілька приватних клієнтів, включаючи Airbus, Thales Alenia Space і Astroscale, хоча Ромен Люкен стверджує, що його компанія отримує більше доходу від державних клієнтів.

Раунд фінансування відбувається на тлі зростання інтересу до космічної стійкості в Європі. Минулого року ESA представило «Хартію про нульове сміття» (“Zero Debris Charter”), в якій сторони, що її підписали, зобов’язуються не створювати сміття в космосі, а ЄС розробляє новий закон про космос, який також може стосуватися орбітального сміття.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України