Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Французька компанія Exotrail розробляє космічний буксир для доставки невеликих супутників на геостаціонарну орбіту

Французька компанія Exotrail, яка спеціалізується на рішеннях космічної мобільності для малих супутників, оголосила про плани представити новий орбітальний буксир, призначений для доставки малих супутників з геостаціонарної перехідної орбіти (GTO) до кінцевого пункту призначення.

У листопаді 2023 року компанія запустила на низьку навколоземну орбіту свій перший транспортний засіб для розміщення корисного навантаження під назвою SpaceVan. Себастьєн Дюменіль, головний комерційний директор Exotrail, повідомив 30 січня, що геостаціонарну (GEO) версію орбітального буксира запустять у 2026 році.

«Космічним силам потрібні варіанти для мобільності в космосі», – сказав Себастьєн Дюменіль журналістам у кулуарах Конференції космічної мобільності, організованій Командуванням космічних систем США. Він додав, що Exotrail придивляється до військових клієнтів для свого геостаціонарного орбітального транспортного засобу. За його словами, за допомогою ракети-носія космічний буксир буде виводитися на геостаціонарну перехідну орбіту, звідки він доставлятиме невеликі супутники до місця призначення на GEO, зменшуючи потребу у використанні власного двигуна космічного апарата клієнта та економлячи паливо для більш важливих маневрів.

Минулого року компанія Exotrail оголосила, що створила дві дочірні компанії у США, щоб обслуговувати комерційні та державні ринки США.

«Ми ведемо переговори з компаніями, які підтримують оборонні місії США, – сказав Брайан Холт, директор з розвитку бізнесу та партнерства з урядом США компанії Exotrail. – Мобільність на GEO є однією з найбільших вимог, які ми чуємо від Міністерства оборони».

«Платформа адаптована для задоволення конкретних потреб малих супутників, що переміщуються з GTO на GEO, і, зокрема, відповідає конкретним вимогам Космічних сил США та інших агентств Міністерства оборони», – сказав Себастьєн Дюменіль.

Космічний буксир GEO SpaceVan призначений для доставки до 150 кг з GTO на GEO менш ніж за шість місяців, повідомила компанія.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України