Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Фонд Space Foundation представив новий космічний звіт за ІІІ квартал 2023 року

24 жовтня Space Foundation, американська некомерційна організація, що зосереджена на захисті глобальної космічної екосистеми, опублікувала аналітичний звіт «Космічна доповідь за ІІІ квартал 2023 року» (The Space Report 2023 Q3).

Основні моменти звіту:

  1. робоча сила в космосі в США і в усьому світі демонструє стрімке зростання;
  2. індійський місячний апарат продемонстрував прискорення гонки за Місяць;
  3. космічна наука стрімко розвивається завдяки доставленим на Землю зразкам астероїдів, а також супутникам для дослідження можливості використання енергії Сонця на Землі;
  4. зростаючі занепокоєння лідерів США щодо фінансування космічних програм, дослідження непізнаних аномальних явищ (Unidentified Anomalous Phenomena, UAP), стримування протисупутникової зброї.

Космічна робоча сила по всьому світу продовжує стрімко зростати

«Космічна доповідь» показує стабільне зростання глобальної космічної робочої сили (чисельність працівників, задіяних у космічній галузі), незважаючи на деяке скорочення конкуренції серед висококваліфікованих спеціалістів. Незважаючи на те, що загальне наймання в промисловому секторі США сповільнилося за останній рік, зростання зайнятості у приватному космічному секторі в першій половині 2023 року збільшилося на 3,4%. У Європі космічна робоча сила зросла на 8,2%.

Очікується, що зростаюча потреба космічної галузі в працівниках збережеться протягом наступного десятиліття, причому прогнозується, що потреба у багатьох професіях, пов’язаних з космосом, зростатиме удвічі швидше, ніж у середньому. Скорочення набору на технічні спеціальності в професійно-технічних навчальних закладах може призвести до нестачі робочої сили, оскільки космічна промисловість переходить на масове виробництво.

Глобальний космічний прогрес

Оптимістичний прогноз для космічної галузі з’явився після того, як Індія успішно висадила місячний зонд, що додало актуальності зусиллям США і Китаю вперше з епохи «Аполлонів» доставити астронавтів на Місяць.

Команда вчених з усього світу досліджує перший зразок астероїда, успішно доставлений NASA на Землю.

Іншою віхою для галузі стало те, що кілька країн і наукових установ демонструють підтвердження концепції супутників сонячної енергії космічного базування. Супутники можуть перевершити наземні сонячні установки та сприяти досягненню цілі Європейського Союзу щодо нейтрального викиду вуглецю, але витрати на інфраструктуру залишаються величезними.

У ІІІ кварталі компанія Virgin Galactic запропонувала перші туристичні польоти на межу космосу. З огляду на те, що компанія Blue Origin незабаром повернеться на ринок космічного туризму, очікується, що кількість приватних астронавтів у найближчі роки швидко зросте.

Незважаючи на неспокійний квартал для деяких космічних стартапів, відомі космічні компанії продемонстрували приріст на 3% за квартал, випереджаючи загальні ринки. Шотландія використовує прагнення уряду Великої Британії та свою кваліфіковану робочу силу, щоб керувати європейським ринком малих супутників і ракет-носіїв для доставки їх на орбіту. Плани включають збільшення космічної робочої сили Шотландії з 8 400 до 20 000 до 2030 року.

Використання штучного інтелекту

У космічній продукції та інноваціях все більше спостерігається покладання на потужність штучного інтелекту для аналізу зростаючого обсягу даних, отриманих супутниками. Інструменти штучного інтелекту навчаються позначати важливі характеристики в даних спостереження Землі, скорочуючи найбільш трудомісткі процеси і дозволяючи навіть нефахівцям швидко отримувати інформацію.

Зростаюча стурбованість лідерів США

У США законодавці працювали над федеральним бюджетом на фінансовий рік, який розпочався 1 жовтня. Кілька проблем космічної політики також нещодавно привернули увагу. Вперше з часів холодної війни Пентагон звернувся до Конгресу з проханням підтримати протисупутникову зброю США на тлі зростаючих загроз з боку конкуруючих держав, включаючи росію та Китай. Лідери США продовжували працювати з «Угодами Артеміди», які визначають правила поведінки в космосі. Інша тема привернула громадський інтерес у США: непізнані аномальні явища (UAP). Незвичайні об’єкти, які раніше називалися НЛО, тепер відстежуються NASA та Пентагоном, оскільки законодавці вимагають більшої прозорості цієї теми, яка колись вважалася більше фантастикою, ніж наукою.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України