Шведська космічна корпорація (SSC) отримала замовлення від Шведського оборонного матеріального управління (FMV) на реалізацію проекту зі створення базових можливостей запуску супутників з космічного центру Есрейндж SSC.
«Це важливий крок у наших зусиллях створити сучасні можливості запуску супутників з материкової Європи. Це буде мати велике значення для Швеції, а також для НАТО та Європи», – каже Шарлотта Сунд, генеральний директор SSC. 4 жовтня 2024 року уряд вирішив виділити приблизно один мільярд шведських крон збройним силам Швеції до 2032 року для розвитку космічного потенціалу Швеції. Рішення передбачає покращення обізнаності збройних сил про ситуацію в космосі, розширення інфраструктури космічного центру Есрейндж і надання можливості збройним силам запускати в космос низку супутників.
Як перший крок, FMV налагоджує співпрацю з SSC через це замовлення створення базових можливостей для запуску супутників з Есрейндж. Мета полягає в тому, щоб створити більший контроль і доступ Швеції до космічної сфери, тим самим підвищивши надійність функцій і можливостей, які супутники надають збройним силам.
Шведська космічна корпорація (SSC) є провідним світовим постачальником передових космічних послуг з більш ніж 50-річним досвідом. SSC допомагає космічним організаціям, науково-дослідним інститутам, комерційним та інституційним суб’єктам з усього світу отримати доступ до космосу. Маючи близько 700 співробітників і локації на всіх континентах, вона пропонує спеціалізований досвід супутникового зв’язку та послуг управління супутниками, обслуговування космічних апаратів, ракетних систем, послуг запуску та льотних випробувань, а також інженерні, експлуатаційні та консультаційні послуги космічних місій. SSC забезпечує успішні космічні проекти в області спостереження Землі, телекомунікацій, безпеки, метеорології, навігації та навігації, наукових досліджень та інших застосувань. Серед найголовніших активів – Космічний центр Есрейндж на півночі Швеції, який має намір стати першим майданчиком запуску супутників з материкової Європи, а також одна з найбільших у світі мереж комерційних наземних станцій супутникового зв’язку