Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Фінський стартап Kuva Space відкриває свій офіс у США

Колишній генеральний директор компанії Iceye US Джеррі Велш приєднується до компанії Kuva Space як член ради директорів і очолить зусилля компанії з розширення, щоб стати провідним постачальником гіперспектральної інформації для урядових клієнтів США.

Kuva Space вибрала Fairfax, щоб «стратегічно позиціонувати себе в центрі розвідувального співтовариства та в безпосередній близькості від Вашингтона, округ Колумбія, і клієнтів, пов’язаних з морською безпекою, що базуються в Меріленді, – сказав Джеррі Велш. – Ці локації представляють три ключові ринки, з якими ми прагнемо взаємодіяти, розвивати міцні відносини та налагоджувати співпрацю і підтримку».

Минулого року Kuva Space залучила € 16,6 млн ($ 17,6 млн) у раунді фінансування серії A. У 2024 році компанія планує запустити два супутники Hyperfield для отримання гіперспектральних зображень (перший – у червні, другий – восени) і запропонувати щоденний гіперспектральний моніторинг до 2026 року. До 2030 року Kuva Space планує розгорнути 100 супутників та запропонувати три щоденні огляди об’єктів моніторингу, сказав Джеррі Велш.

«Однією з причин, чому я радий працювати з Kuva Space, є її плани запропонувати нові космічні гіперспектральні можливості, – сказав Джеррі Велш у своїй заяві. – Протягом наступного року ми будемо розширювати свою діяльність в США, надаючи передові та надійні послуги, які відповідатимуть вимогам безпеки та нормативним вимогам, щоб стати надійним партнером уряду США».

Мікросупутники Kuva Space, оснащені запатентованою гіперспектральною камерою, можуть контролювати будь-який матеріал на Землі та його стан за допомогою чіткої спектральної сигнатури. Унікальний для галузі датчик можна налаштувати на орбіті для оптимізації під конкретний варіант використання у широкому діапазоні вимог застосування, включаючи оборону та безпеку, продовольчу безпеку, сільське господарство та навколишнє середовище. Крім того, запатентований сканер 2D-знімків забезпечує найкраще співвідношення сигнал/шум, що дозволяє отримувати зображення більш високої якості для ефективних результатів.

Удосконалена аналітична платформа Kuva Space на базі штучного інтелекту автоматично перетворює власні гіперспектральні дані та об’єднує дані сторонніх розробників, де це необхідно, для створення аналітичної інформації протягом 15 хвилин. Це дає змогу клієнтам економічно ефективно відстежувати, визначати та прогнозувати зміни та їхній вплив майже в реальному часі.

Компанії зі спостереження Землі по всьому світу створюють свої представництва в Сполучених Штатах, найбільшому космічному та оборонному ринку.

Kuva Space, наприклад, потенційним замовником бачить Національне управління (військово-космічної) розвідки США (National Reconnaissance Office, NRO).

У березні NRO підписало угоди з шістьма постачальниками гіперспектральних супутникових зображень. Угоди підпадають під програму Strategic Commercial Enhancements (SCE) NRO, яка розроблена, щоб допомогти агентству зрозуміти можливості комерційного дистанційного зондування. Програма SCE відкрита для американських і іноземних комерційних фірм, що мають представництва в США.

За словами Джеррі Велша, керівництво компанії Kuva Space розглядає контракти NRO на гіперспектральні дані, як сильний показник зацікавленості уряду в дослідженні різних типів гіперспектральних можливостей космічного базування.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України