Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Філіппінські кубсати Maya-5 і Maya-6 виведено на орбіту з борту МКС

20 липня Філіппінське космічне агентство (PhilSA) повідомило, що кубсати Maya-5 і Maya-6 нарешті були виведені на орбіту з борту Міжнародної космічної станції (МКС).

PhilSA повідомило, що виведення на орбіту було здійснено за допомогою японського експериментального модуля для розгортання малих супутників на орбіті (Japanese Experiment Module (JEM) Small Satellite Orbital Deployer, J-SSOD) «Kibo» 19 липня.

Супутники, сконструйовані філіппінськими спеціалістами, були доставлені на МКС на борту вантажного космічного корабля Dragon, запущеного 5 червня за допомогою РН Falcon 9 компанії SpaceX.

У PhilSA заявили, що два 1U кубсати вагою 1,3 кг можуть допомогти передавати дані, які можна використовувати для моніторингу погоди та інших повідомлень про надзвичайні ситуації.

У заяві 20 липня вчені, які розробили супутники, пояснили, чому перші кілька днів після розгортання кубастів є вирішальними.

«Протягом перших 72 годин після випуску ми будемо стежити за справністю супутників на орбіті. Сподіваємося, що протягом перших кількох проходів ми зможемо отримати їхні сигнали, які повідомлять нам важливу інформацію, таку як стан розгортання антени та рівень заряду батареї», – заявила команда вчених.

«Після того, як функціональні можливості буде перевірено, дані, які будуть отримані під час перебування супутників на орбіті, також висвітлять наукові питання та можуть бути проаналізовані для майбутніх розробок супутників на Філіппінах. Це можливо завдяки співпраці багатьох операторів наземних станцій у всьому світі», – додали вони.

Вчені також повідомили, що вони отримали «перші сигнал» Maya-5 і Maya-6 через аматорську супутникову радіостанцію у Філіппінському університеті Діліман (University of the Philippines Diliman) близько 16:34 19 липня – приблизно через 90 хвилин після виходу супутників у космос. Наступні дії команди – уважно стежити за справністю та станом кубсатів в рамках підготовки до відповідних місій.

Maya-5 і Maya-6 були розроблені в рамках проєкту «Розповсюдження космічної науки та технологій через університетське партнерство» (STeP-UP) програми STAMINA4Space.

Департамент науки і технологій (Department of Science and Technology, DOST) фінансував проєкт кубсатів. Він був реалізований Філіппінським університетом Діліман та Інститутом передових наук і технологій (Advanced Science and Technology Institute) DOST.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України