27 вересня Федеральний уряд Німеччини схвалив нову космічну стратегію, яка зосереджена на просуванні ініціатив приватного сектора в космосі.
Нова космічна стратегія, підготовлена Міністерством економіки Німеччини під керівництвом політика Партії зелених Роберта Хабека, визнає та враховує зростаюче значення космосу для суспільства, зосереджуючись на поточних і майбутніх викликах. Крім того, стратегія приділяє особливу увагу просуванню ініціатив приватного сектору в космосі, відомих як «Новий космос» та використанню космічних програм для боротьби зі зміною клімату.
Відповідно до космічної стратегії, перед Німеччиною стоять нові завдання, «щоб і надалі залишатися сильною та інноваційною космічною державою».
Щоб виконати ці завдання, Берлін планує зосередитися на європейському конкурсі ракет-носіїв, космічних інноваціях та міжнародному партнерстві.
Стратегічний документ також відмічає глобальний вимір космосу. У стратегії прямо згадуються Канада, Японія, Південна Корея, Індія, Австралія, Нова Зеландія та Сінгапур, які, за оцінкою німецького уряду, протягом багатьох років розширюють свою космічну діяльність і, отже, є цікавими партнерами для співпраці.
«Китай значно розширив свою космічну діяльність як у цивільному, так і у військовому секторі. Китай і США вступили у нову гонку за лідерство в космосі, космонавтиці та поверненні на Місяць», — йдеться в документі.
Двостороння співпраця з росією неможлива з початку «її загарбницької війни проти України, яка порушує міжнародне право», — продовжує видання.
«Багатьом людям космос здається дуже далеким, але він є ключовим для нашої безпеки, захисту нашої планети та нашого повсякденного життя», — написала в прес-релізі Анна Крістманн, координатор німецького уряду з аерокосмічної галузі. Вона додала: «Виклики ХХІ століття також вимагають технологій ХХІ століття».