Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Федеральне авіаційне управління США видало ліцензію на космодром Джорджія

20 грудня Федеральне авіаційне управління США (Federal Aviation Administration, FAA) видало ліцензію на пропоноване комерційне місце запуску в штаті Джорджія, але, за оцінкою експертів, цей об’єкт все ще стикається з юридичними та бізнесовими проблемами.

FAA видало округу Камден (штат Джорджія) ліцензію оператора пускового майданчика, також відому як ліцензія космодрому «Камден» (Spaceport Camden). Ліцензія була отримана після багаторічних екологічних експертиз цього об’єкту, які сповільнили процес ліцензування, а також рішення адміністрації округу, ухваленого два роки тому, зосередитися на малих ракетах-носіях, а не на більших, які спочатку передбачалося запускати з цього майданчика. До складу космодрому будуть входити: установка для вертикального запуску, комплекс центру управління запуском, альтернативний центр управління, центр для відвідувачів та зона підготовки місії. Очікується, що будівництво космодрому триватиме близько 15 місяців.

Ліцензія була отримана після офіційного «звіту про рішення» FAA щодо цих екологічних експертиз. У документі викладено оцінений вплив на навколишнє середовище пропонованого майданчика, з якого передбачається проводити до 12 запусків малих ракет-носіїв на рік, а також заходи, необхідні для пом’якшення екологічних наслідків цих запусків, з висновком, що «всі практично можливі засоби для уникнення або мінімізації шкоди навколишньому середовищу від діяльності об’єкту були затверджені».

Представники адміністрації округу, які інвестували приблизно $ 10 млн у плани розбудови космодрому, вітали це рішення як стимул для розвитку економіки регіону. Близько 70 робочих місць буде створено у період між будівництвом та інфраструктурними роботами, а також очікується, що після введення об’єкту в експлуатації буде створено 77 робочих місць з повною зайнятістю.

Ліцензія космодрому є необхідним, але недостатнім кроком для забезпечення запуску з цього майданчика. Будь-яка компанія, яка матиме намір запустити ракету-носій з космодрому «Камден», повинна буде отримати ліцензію FAA на запуск, яка також передбачатиме проведення екологічної експертизи. Умови ліцензії також забороняють округу Камден укладати угоди з постачальниками запуску, поки округ не укладе договір купівлі чи оренди земельної ділянки, на якій буде побудовано космодром.

Округ має угоду на придбання з компанією Union Carbide, якій належить 4000 акрів (близько 1619 га) земельної ділянки, на території якої передбачається побудувати більшу частину космодрому. Однак петиція, підписана кількома тисячами жителів округу, вимагає проведення референдуму щодо того, чи дозволити округу витрачати гроші на придбання земельної ділянки. Суд штату розглядає петицію, щоб прийняти рішення, чи має відбутися референдум на початку 2022 року, а також чи заборонити округу тим часом придбати землю. Якщо референдум пройде, це фактично знищить проєкт.

Ще однією проблемою для округу є пошук потенційних користувачів космодрому. Незважаючи на те, що багато компаній розробляють невеликі ракети-носії, жодна з них офіційно не взяла на себе зобов’язання проводити запуски з космодрому «Камден».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України