Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Естонський супутник ESTCube-2 буде запущено на РН Vega VV23

Наступний супутник Естонії буде запущено на борту європейської РН Vega VV23 цього тижня. Супутник ESTCube-2, розроблений та побудований студентами, має амбітні цілі, включаючи дослідження рослинності Естонії та першу демонстрацію на орбіті технології «плазмового гальма».

Запуск супутника ESTCube-2 передбачає випробування технології плазмового гальмування, що стане першим використанням технології електронного вітрила (E-sail), розробленого Фінським метеорологічним інститутом (FMI) як безпаливного засобу дослідження Сонячної системи.

ESTCube-2 був розроблений і побудований командою Тартуської обсерваторії Тартуського університету та студентської організації Tudengisatelliit. Розробка супутника була розпочата у січні 2014 року, але необхідна команда та фінансування були отримані лише у 2016 році.

Супутникова місія має мікрокамери, створені студентами, для огляду рослинності Естонії, засновані на конструкції, розробленій для місії ЄКА European Student Earth Orbiter.

Результати місії ESTCube-2 будуть порівнюватися з повнорозмірною місією Copernicus Sentinel-2.

3-юнітовий кубсат – недорогий супутник, створений зі стандартизованих 10-сантиметрових блоків – ESTCube-2 буде запущено в рамках програми спільного використання для малих супутників. Він був обраний завдяки програмі Європейської комісії In-Orbit Demonstration/In-Orbit Validation.

ESTCube-2 буде запущено через 10 років після свого попередника ESTCube-1, який був запущений на РН Vega у 2013 році. Він також мав корисне навантаження E-sail від FMI, але через технічні проблеми воно не було розгорнуто.

Місія Vega VV23 має бути запущена з європейського космодрому у Французькій Гвіані цього тижня (6 жовтня о 22:36 за місцевим часом, 7 жовтня о 01:36 UTC). Разом із основним корисними навантаженням (супутник ДЗЗ THEOS-2 для Таїланду та метеорологічний супутник FORMOSAR-7R/TRITON для Тайваню) ракета нестиме додаткові корисні навантаження, кілька кубсатів, у тому числі місію ЄКА PRETTY, яка досліджуватиме відображену супутникову навігацію для моніторингу навколишнього середовища, кубсат Proba-V, який тестуватиме продуктивність раніше запущеної спектральної камери та інші кубсати.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України