Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

ESA анонсує розробоку супутникових платформ, які не створюватимуть космічного сміття 

Європейське космічне агентство підписало контракти з трьома великими компаніями на розробку технологій, запобігання збільшення кількості космічного сміття, від руйнування супутників, що становить зростаючу загрозу для космічних апаратів.

26 червня ESA оголосило, що Airbus Defense and Space, OHB і Thales Alenia Space працюватимуть над супутниковими платформами на низькій навколоземній орбіті, які не розпадатимуться на обломки. Платформа – це основа супутника, на якій монтується обладнання та наукові прилади.

Агентство вже давно попереджає, що сміття, залишене після недіючих супутників, становить зростаючу загрозу для нових космічних апаратів та пілотованих кораблів, через його зростаючу щільність навколо Землі.

«Зараз важливо інвестувати в розробку платформ космічних апаратів з нульовим утворенням сміття. Платформи та бортові засоби, щоб запобігати появі уламків повинні бути більш надійними, щоб зберегти космічний простір низьких навколоземних орбіт для їх безпечного використання у майбутньому», — сказав Хольгер Краг, керівник відділу космічної безпеки ESA.ESA повідомило, що ці три компанії є давніми партнерами в зусиллях звести до мінімуму виникнення космічного сміття до 2030 року. Усі вони, за сприяння ESA, підписали хартію про нульове сміття. Крім того, домовленість погодили також 12 країн та деякі інші компанії.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України