Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Експлуатацію білоруського апарату на орбіті продовжено до 2025 року

Експлуатацію Білоруського космічного апарату (БКА) на орбіті продовжено до 2025 року включно. Про це 26 січня повідомив в інтерв’ю кореспонденту БЕЛТА голова Президії Національної академії наук Володимир Гусаков.

«У 2021 році Національна академія наук Білорусі спільно з АТ «Корпорація «ВНДІЕМ» держкорпорації «Роскосмос» провели оцінку технічного стану діючого космічного апарату. За висновками фахівців, залишковий експлуатаційний ресурс супутника, а також запас палива для корекції орбіти є достатніми для продовження його експлуатації не менше ніж на чотири роки. У січні поточного року прийнято узгоджене рішення щодо продовження експлуатації БКА на орбіті до 2025 року включно», – розповів Володимир Гусаков.

Він наголосив, що створена на основі БКА Білоруська космічна система ДЗЗ працює стійко, у повному обсязі виконує завдання за призначенням. Вона забезпечує космічною інформацією 26 організацій, що входять до структури 11 міністерств та відомств Білорусі. Отримувана космічна інформація з БКА використовується для забезпечення національної безпеки, моніторингу надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, вивчення стану, прогнозу розвитку та охорони природних ландшафтів, актуалізації земельно-інформаційної системи, ведення державного земельного кадастру, проектування, реконструкції та будівництва доріг. Космічні знімки складають основу для створення топографічних та навігаційних карт, широко застосовуються в геологорозвідці та процесі аерокосмічної освіти.

Довідково: БКА («Білоруський космічний апарат») – другий білоруський космічний апарат ДЗЗ, створений на замовлення НАН Білорусі. Запуск відбувся з космодрому Байконур 22 липня 2012 року (планувався в червні) разом з російським супутником «Канопус-В». Маса супутника 400 кг, роздільна здатність – 2 м, розрахунковий гарантійний термін експлуатації – 5 років.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України