За даними Китайського агентства пілотованих космічних польотів (China Manned Space Agency, CMSA), 21 грудня члени екіпажу Shenzhou-17 здійснили свій перший вихід у відкритий космос, виконавши низку завдань за межами космічної станції Tiangong.
У прес-релізі агентства сказано, що командир місії старший полковник Тан Хунбо та член екіпажу підполковник Тан Шенцзе повернулися до наукового модуля Вентянь о 13:35 UTC після семи з половиною годин перебування поза межами орбітальної станції. Третій член екіпажу, підполковник Цзян Сіньлінь, залишився всередині станції Tiangong, щоб забезпечити підтримку.
За даними агентства, основним завданням позакорабельної діяльності був ремонт сонячних батарей основного модуля Tianhe через незначні пошкодження, спричинені мікрометеороїдами та космічним сміттям.
Це загалом був 14-й вихід китайських астронавтів у відкритий космос та другий для Тан Хунбо, який також є першою людиною, яка повернулася на космічну станцію Tiangong.
Цей вихід також зробив Тан Шенцзе, якому зараз 34 роки, наймолодшим китайським астронавтом із досвідом виходу у відкритий космос, йдеться у прес-релізі.
Агентство повідомило, що в найближчі місяці екіпаж Shenzhou-17 має виконати багато науково-технічних завдань, додавши, що вони планують здійснити кілька виходів у відкритий космос протягом періоду часу перебування на орбіті, що залишився.
Астронавти, які є шостим екіпажем Tiangong, прибули на станцію 26 жовтня, щоб замінити своїх колег з Shenzhou-16.
З моменту прибуття астронавти перевіряли та обслуговували обладнання, тестували скафандри та підготувалися до свого першого виходу у відкритий космос. За даними агентства, вони також провели навчання з управління роботизованими маніпуляторами, екстреної евакуації та медичного реагування, а також виконали низку науково-технічних завдань.
Станція Tiangong, яка обертається на висоті приблизно 400 км над Землею, наразі складається з трьох основних компонентів – основного модуля Tianhe та науково-лабораторних модулів Wentian і Mengtian, і з’єднана з двома космічними кораблями – пілотованим Shenzhou-17 і вантажним Tianzhou-6.