Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Екіпаж китайської місії Shenzhou 13 здійснив вихід у відкритий космос

7 листопада китайські космонавти місії Shenzhou 13 на борту китайської космічної станції здійснили перший вихід у відкритий космос, який став першим виходом у відкритий космос китайської жінки-космонавта.

Три члени екіпажу Shenzhou 13 — командир Чжай Чжифан (Zhai Zhifang), космонавти Ван Япін (Wang Yaping, жінка-космонавт) і Є Гуанфу (Ye Guangfu) прибули на модуль космічної станції Tianhe після запуску 15 жовтня. Китайське агентство пілотованої космонавтики (China Manned Space Agency, CMSA) оголосило про плани виходу у відкритий космос 5 листопада.

7 листопада CMSA повідомило про вихід у відкритий космос космонавтів Чжай Чжифана, командира місії Shenzhou 13, і Ван Япін, другої жінки-космонавта країни, яка здійснила політ у космос. Ван Япін стала першої китайською жінкою, яка вийшла у відкритий космос.

Вихід у відкритий космос тривав 6,5 годин. Під час виходу у відкритий космос діяльність космонавтів координувалась з Землі та з середини станції. Космонавти виконали завдання встановлення роботизованого маніпулятора, а також тестування типових дій за межами корабля. В ході роботи у відкритому космосі були перевірені та підтверджені функціональні характеристики китайських космічних скафандрів нового покоління.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України