Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Екіпаж космічного корабля Shenzhou-16 здійснив перший вихіду відкритий космос

а даними Китайського агентства пілотованої космонавтики (China Manned Space Agency CMSA), 20 липня члени екіпажу Shenzhou-16 здійснили свою першу позакорабельну діяльність (extravehicular activity, EVA). Це був загалом 13-й вихід у відкритий космос китайських астронавтів (тайконавтів).

Командир місії генерал-майор Цзін Хайпен та бортінженер полковник Чжу Янчжу здійснили майже восьмигодинний вихід у відкритий космос і повернулися в науковий модуль Wentian о 21:40, йдеться у прес-релізі агентства. Професор Гуй Хайчао, третій член екіпажу та спеціаліст із наукового корисного навантаження місії, залишався всередині космічної станції, щоб забезпечити підтримку.

За даними агентства, під час виходу у відкритий космос Цзін і Чжу за допомогою роботизованих маніпуляторів виконали безліч завдань, таких як монтаж опорної рами для панорамної камери поза основним модулем Tianhe, а також розблокування і переміщення двох панорамних камер за межі наукового модуля Mengtian.

Цзін, який здійснює свій четвертий космічний політ (третій – як командир місії), вперше брав участь у позакорабельній діяльності. Під час місії Shenzhou-7 у вересні 2008 року, яка була його першим космічним польотом, Цзін залишився всередині космічного корабля, щоб допомогти своїм товаришам по екіпажу, Чжаю Чжигану та Лю Бомінгу, які здійснили перший в історії Китаю вихід у відкритий космос.

Чжу був викладачем в Університеті космічної інженерії, перш ніж став тайконавтом, тому він має досвід проєктування та експлуатації космічних кораблів.

Екіпаж Shenzhou-16 прибув на космічну станцію Tiangong 30 травня, змінивши своїх колег з екіпажу Shenzhou-15, які перебували на станції протягом 6 місяців.

Для Чжу і Гуй, які належать до третього покоління тайконавтів, цей політ став дебютним. Це також перший випадок, коли китайська цивільна особа відправилася в космос, оскільки Гуй є невійськовим астронавтом.

Станом на 20 липня Цзін і його команда пропрацювали на орбіті 52 дні і перебувають у хорошому стані. Вони будуть знаходитися на космічній станції ще близько 5 місяців і повернуться на Землю в листопаді.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України