Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Два японських астронавти відправляться на МКС орієнтовно у 2025 році

Японські астронавти Такуя Оніші та Кімія Юі почергово відправляться на Міжнародну космічну станцію (МКС) з довгостроковими місіями приблизно у 2025 році, повідомило 14 листопада космічне агентство країни, Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA).

Спочатку планувалося, що 53-річний Юі мав вирушити на МКС приблизно у 2024 році, але його політ відклали на рік. За інформацією агентства, обидва астронавти перебуватимуть на МКС протягом шести місяців. Для кожного з них це буде другим космічним польотом, Юі працював на МКС з липня по грудень 2015 року, а 47-річний Оніші – з липня по жовтень 2016 року.

За даними JAXA, в орбітальній лабораторії зараз працює 59-річний японський астронавт Сатоші Фурукава.

Планується, що Оніші, уродженець Токіо та колишній пілот авіакомпанії All Nippon Airways, і Юі, уродженець префектури Нагано та колишній пілот Повітряних сил самооборони Японії, будуть доставлені на МКС на комерційному космічному кораблі NASA.

За повідомленням JAXA, астронавти братимуть участь в технічному обслуговуванні та експлуатації різних об’єктів на МКС, включаючи японський експериментальний модуль Kibo, а також у проведенні наукових експериментів.

Оніші та Юі мають різноманітний космічний досвід, проте кожен з них брав участь в операції по захопленню автоматизованого вантажного корабля за допомогою роботизованого маніпулятора для пристикування до МКС.

«Я сподіваюся, що вони полетять у космос і отримають нові знання та досвід», – сказав міністр науки і технологій Японії Масахіто Моріяма на прес-конференції 14 листопада.

JAXA раніше оголосило про свої плани продовжити участь у проєкті МКС до 2030 року. В даний час агентство має в своєму розпорядженні штат із семи астронавтів, середній вік яких становить 52 роки. До 2030 року, коли передбачається активне дослідження Місяця, всього два астронавти з них залишиться у строю, а решті доведеться завершити свою космічну кар’єру. У зв’язку з цим JAXA активно проводить відбір нових кандидатів для підготовки астронавтів.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України