Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Другий запуск японської ракети-носія H3 заплановано на лютий

Японське космічне агентство JAXA призначило дату повернення в політ ракети H3 на середину лютого, майже через рік після невдалого першого запуску.

27 грудня JAXA оголосило, що другий запуск H3 заплановано не раніше 14 лютого (15 лютого за японським часом) з космічного центру Танегасіма. Період запуску місії, що отримала позначення H3 Test Flight № 2 або H3TF2 триватиме до кінця березня.

Запуск стане першим для ракети-носія H3 після її невдалого першого польоту 7 березня. Під час того запуску перший ступінь, здавалося, працював, як очікувалося, але двигун другого ступеня не запалився, що призвело до спрацьовування системи припинення польоту ракети.

Ні JAXA, ні Mitsubishi Heavy Industries (MHI), головний підрядник H3, не розкрили багато деталей про причину несправності. Оскільки двигун другого ступеня схожий на той, що використовується на існуючій ракеті-носії H-2A, запуск цієї ракети з рентгенівським астрономічним супутником XRISM і місячним посадковим модулем SLIM було відкладено з травня на вересень.

Івао Ігарасі, віце-президент і генеральний менеджер MHI, сказав на конференції World Satellite Business Week у вересні, що розслідування збою H3 було завершено в серпні, але не став обговорювати, що виявило це розслідування.

«Ми визначили коригувальні дії, і деякі з них застосували до ракети-носія H-2A», – сказав він на конференції, яка відбулася менш ніж через тиждень після того, як ця ракета запустила XRISM і SLIM. «Наступним кроком є те, що ми наполегливо працюємо над підготовкою до повернення в політ H3», який, за його словами, на той час було заплановано на кінець 2023 року.

Зміною для другого запуску H3 буде корисне навантаження. Під час першого запуску JAXA розмістило на борту ракети супутник спостереження Землі ALOS-3, який коштував близько $ 200 млн. Агентство зіткнулося з різкою критикою після невдачі з виведенням на орбіту цінного космічного апарата під час першого польоту ракети.

Натомість під час майбутнього запуску H3 матиме тестове корисне навантаження під назвою Vehicle Evaluation Payload-4. Місія також матиме два малих супутники, як вторинне корисне навантаження. Один, CE-SAT-1E – це космічний апарат для отримання зображень Землі, розроблений компанієї Canon Electronics. Інший, TIRSAT, – кубсат з інфрачервоним пристроєм спостереження Землі, створений компанією Japan Space Systems.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України