Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Дослідження молекулярних мазерів з використанням широкосмугового українського радіотелескопу нового покоління

Вперше в історії незалежної України фахівцями НЦУВКЗ спільно з науковцями Радіоастрономічного інституту НАН України проведено дослідження молекулярних мазерів з використанням широкосмугового українського радіотелескопу нового покоління.

За допомогою широкосмугового українського радіотелескопу нового покоління РТ-32 Центру космічних досліджень та зв’язку Національного центру управління та випробувань космічних засобів в умовах реальних радіоастрономічних спостережень та реєстрації проведено одночасне дводіапазонне дослідження спектральних ліній метанольних СН3ОН, гідроксильних ОН та водяних мазерів Н2О, які випромінюються в молекулярній хмарі W3(OH).

Спектральні мазерні лінії є майже єдиним джерелом інформації, який дозволяє вивчати процеси, що протікають всередині газопилових хмар в місцях зореутворення. Вивчення органічної та неорганічної речовини, яка утворюється в космічному просторі ще до формування зірок, дозволить наблизитись до розуміння глибинних механізмів виникнення живої матерії.

Отримані результати досліджень найшли широке схвалення представників Європейської РНДБ-мережі (European VLBI Network, EVN).

Вже до кінця 2020 року планується проведення початкових EVN випробувань РТ-32, в рамках чергової сесії спостережень European VLBI Network.

Проте, вже з цього часу офіційно вважаємо, що широкосмуговий український радіотелескоп нового покоління РТ-32 приєднався до переліку світових радіотелескопів, які здатні досліджувати спектри молекулярних мазерів.

Зареєстрована РТ-32 спектрограма метанольного мазера СН3ОН з молекулярної хмари W3(OH)
Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України