Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Дослідницька лабораторія ВПС та Космічні сили США співпрацюватимуть з індійськими стартапами у сфері космічних технологій

24 жовтня Дослідницька лабораторія ВПС США (AFRL) оголосила про укладення нових угод про спільні дослідження та розробки (Cooperative Research and Development Agreement, CRADA) між Космічними силами США та двома індійськими стартапами.

Угоди укладено зі стартапом у галузі штучного інтелекту 114AI, який створює програмне забезпечення подвійного призначення для інформування про космічний простір, і 3rd Itech, єдиною в Індії компанією з виробництва датчиків зображень та розробки комп’ютерних чіпів, інтегральних схем та інших напівпровідникових технологій, що має офіси в Нью-Делі та Берклі, штат Каліфорнія, США.

Це перші CRADA Космічних сил США за участю неамериканських компаній.

Компанії працюватимуть з Управлінням космічних апаратів (Space Vehicles Directorate) AFRL для просування «інновацій у галузі датчиків спостереження Землі та обізнаності про космічний простір», повідомили в AFRL.

CRADA є частиною ініціативи адміністрації Джо Байдена щодо сприяння спільному розвитку технологій з Індією. У червні, під час офіційного візиту до США прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді, МО США та МО Індії оголосили про створення та запуск Індійсько-американської оборонної екосистеми прискорення (India-U.S. Defense Acceleration Ecosystem, INDUS-X) – зусилля, спрямовані на об’єднання університетів, стартапів та аналітичних центрів для роботи над новими технологіями. Підписані CRADA можуть включати в себе обмін досвідом, доступ до лабораторних приміщень та надання обладнання, але не передачу будь-яких федеральних коштів галузевим партнерам.

«Мені було приємно зустрітися з представниками багатьох компаній та університетів, перебуваючи в Індії, і я незмінно вражений талантом інженерів і науковців країни, а також бажанням співпрацювати з нашими Космічними силами», – сказав Меррік Гарб, керівник відділу громадянського та міжвідомчого партнерства Управління глобального партнерства Космічних сил США. За його словами, угоди з 114AI і 3rd Itech спрямовані на «просування найсучасніших технологій у галузі обізнаності про космічний простір і датчиків спостереження Землі».

«Ці CRADA є значним кроком вперед у нашому прагненні розширити межі спільної роботи в космічних технологіях», – сказав Веллеслі Перейра, керівник місії з космічної інформаційної мобільності в Управлінні космічних апаратів AFRL.

Хоча ці CRADA стали першими угодами між двома індійськими космічними стартапами та Космічними силами США, жодна з цих компаній не є незнайомою екосистемі космічного ринку США. Американський оборонний підрядник General Atomics-Aeronautical Systems (GA-AS), який займається розробкою безпілотних літальних апаратів для Пентагону, минулого року оголосив про стратегічне партнерство як з 114AI, так і з 3rd Itech.

Крім того, 114AI була єдиною індійською компанією, яка отримала нагороду ще в 2020 році під час спонсорованого США та Великою Британією «Міжнародного дня космічної презентації», де стартапам було запропоновано продемонструвати свою продукцію групі країн НАТО та позмагатися за стартові кошти. Конкурс був відкритий для претендентів з усього світу та проводився через UK Defense and Security Accelerator (DASA) за підтримки Starburst Accelerator із Лос-Анджелеса. 114AI був серед 10 стартапів з Великої Британії, США та Австралії, кожен з яких отримав £ 53 000 ($ 66 000).

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України