Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Доходи від виробництва обладнання для спостережень Землі з космосу зростуть до $ 76,1 млрд до 2030 року

Провідна консалтингова компанія Euroconsult опублікувала звіт «Ринок супутникових систем спостереження Землі» (Earth Observation Satellite Systems Market, 14th edition), у якому представлений детальний аналіз зростаючої екосистеми спостереження Землі (Earth Observation, EO) та детальні дані про урядові і комерційні програми.

З врахуванням оцінених перспектив зростання ринку виробництва обладнання EO протягом наступного десятиліття до приблизно $ 76,1 млрд, проведене дослідження відображає глибокі зміни в структурі ринку, спричинені диверсифікацією корисного навантаження та збільшенням комерційних проектів.

Протягом 2011-2020 років комерційні супутникові угруповання становили 65% запусків супутників EO, але їхня ринкова вартість складала лише 4%, на відміну від фінансованих державами програм, які забезпечили понад 80% вартості супутників. Ця невідповідність між обсягом і вартістю є помітним результатом буму комерційних угруповань, переходу до комерційних готових компонентів і низьких витрат на супутникові бізнес-моделі. Прогнозується, що ця тенденція буде ще більше представленою протягом наступного десятиліття, збільшившись з 1080 запусків у період з 2011 по 2020 рік до не менше ніж 2600 запускі до 2030 року, при чому на 90 угруповань припадає 78% EO-супутників, що будуть побудовані та запущені.

Одним з багатьох важливих висновків цьогорічного звіту є диверсифікація інвестицій за межі оптико-мультиспектральних (Multispectral Instrument, MSI) корисних навантажень, що свідчить про ще один крок до зрілості ринку та демонструє розвиток комерційних угруповань.

Особливе значення має зростання інвестицій у комерційні супутникові угруповання, викликане диверсифікацією у напрямку гіперспектральних систем (Hyperspectral Imager, HSI), супутників-радарів із синтезованою апертурою (Synthetic-aperture radar, SAR), супутників електронної розвідки (Electronic Intelligence/Radio Frequency, ELINT/RF), супутники моніторингу викидів парникових газів (Greenhouse Gas, GhG), глобальних навігаційних систем (Global Navigation Satellite System – Radio Occultation, GNSS-RO).

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України