Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Cупутниковий моніторинг ситуації із розповсюдженням дрібнодисперсного пилу на житлові райони смт. Олександрівка

Інформаційна довідка

«Щодо моніторингу морського торговельного порту «Чорноморськ».

Національний центр управління та випробувань космічних засобів (НЦУВКЗ) провів супутниковий моніторинг ситуації із розповсюдженням дрібнодисперсного пилу на житлові райони м. Олександрівка у результаті перевалки сипучих вантажів у порту «Чорноморськ».

Моніторинг здійснювався з використанням оптичних даних дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) від супутника DOVE (просторова розрізненість – 3,2 м) станом на 22 та 23.01.2021 року.

Результати супутникового моніторингу представлені на ситуаційній карті району морського торговельного порту «Чорноморськ» (додаток 2), на якій показані зони розповсюдження дрібнодисперсного пилу під час завантаження суховантажних суден поблизу зерноперевантажувального комплексу у районі причалу №17. Крім того, на знімках спостерігається розповсюдження диму з димаря заводу з переробки сільськогосподарської продукції.

За даними метеорологічних інтернет-ресурсів (зокрема, rp5.ua та ventusky.com) 22 січня та 23 січня 2021 р. у районі порту «Чорноморськ» був слабкий вітер швидкістю від 1 до 2 м/с з заходу – південного заходу (напрямок вітру відображений на ситуаційній карті).

Враховуючи зазначене, ймовірно, що хмара дрібнодисперсного пилу, утвореного внаслідок перевалки відкритим способом сипучих вантажів у порту «Чорноморськ», могла розповсюджуватись за напрямком вітру на житлові квартали н.п. Бурлача Балка.

Висновки:

За результатами аналізу наявних архівних даних ДЗЗ торгівельного порту «Чорноморськ» 22 та 23.01.2021 р. було виявлено активну діяльність з перевалки сипучих вантажів поблизу зерноперевантажувального комплексу.

Зміна напрямів і сили вітру сприяє розповсюдженню пилу, утвореного внаслідок перевалки сипучих вантажів у порту «Чорноморськ» на житлові квартали смт. Олександрівка та н.п. Бурлача Балка.

Неодноразове виникнення вказаної екологічної проблеми вимагає прийняття невідкладних технічних та управлінських рішень щодо зміни технологічних циклів (заборону перевалки під час вітру у напрямках населених пунктів) та впровадженням сучасних технічних рішень для організації перевалки сипучих вантажів.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України