Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

CNES профінансує демонстраційні запуски малих ракет-носіїв французьких стартапів

Французьке космічне агентство (CNES) у партнерстві з інвестиційним банком BPI France об’явило конкурс на здійснення демонстраційних місій французьких малих ракет-носіїв. Оператори можуть взяти участь у конкурсі на одну з трьох цільових місій і повинні будуть здійснити запуск до 2027 року.

Конкурс проводиться у рамках державної програми «Франція 2030», яка була запущена в 2021 році. Інвестиційна програма вартістю € 54 млрд спрямована на розвиток ключових секторів французької економіки за допомогою технологічних інновацій.

Демонстраційні запуски, націлені на задоволення суспільних потреб і надання доступу до гнучких, надійних і доступних можливостей запуску малих супутників, нестимуть корисне навантаження, надане CNES. Агентство також передбачає можливість проведення додаткових демонстраційних місій.

У конкурсі оператори можуть взяти участь у трьох визначених цільових місіях:

– місія з виведення на низьку навколоземну орбіту (LEO) висотою 400 км корисного навантаження 50 кг;

– місія з виведення на сонячно-синхронну орбіту (SSO) висотою 500 км корисного навантаження 300 кг;

– місія з виведення на SSO висотою 600 км корисного навантаження 800 кг.

Учасників конкурсу буде відібрано на основі технічної оцінки, яка включатиме статус розробки, цільовий бізнес-план і те, чи було забезпечено фінансування розробки їхніх ракет-носіїв.

У Франції на даний час є кількі стартапів ракет-носіїв, які планують запропонувати низку можливостей. Є принаймні один постачальник, який пропонує можливості відповідно до кожної з трьох цільових місій.

Компанія MaiaSpace з РН Maia зможе взяти участь у найбільших цільових місіях. Компанія також може подати заявку на 300-кілограмову місію з відновлюваною РН Maia, наводячи аргумент, що технічно це дві різні ракети.

Можливо, компанія Sirius Space зможе подати заявку на найбільшу цільову місію зі своєю ракетою Sirius 15. Однак компанія, ймовірно, не зможе завершити розробку найбільшої з трьох запланованих ракет до кінцевої дати 2027 року. Компанія зможе подати заявку на дві інші цільові місії зі своїми ракетами Sirius 1 і Sirius 13.

Компанії Opus Aerospace, Latitude і HyPrSpace, ймовірно, зможуть взяти участь лише у найменшій із трьох цільових місій. Залишається компанія Dark, яка зможе взяти участь у всіх трьох місіях, крім найбільшої.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України