Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Capella Space націлюється на міжнародний ринок радіолокаційних супутників

Американська компанія Capella Space, яка виробляє та експлуатує супутники спостереження Землі, оснащені радаром із синтезованою апертурою (synthetic aperture radar, SAR), націлюється на міжнародні ринки. У той час, як уряд США залишається ключовим клієнтом компанії, генеральний директор Capella Space Френк Бекес заявив, що іноземні уряди стають важливим чинником майбутнього зростання.

За його словами, хоча уряд США був найбільшим клієнтом Capella Space для радіолокаційних зображень, створених SAR-супутниками, уряд Японії зараз є другим за величиною замовником компанії для даних SAR.

Компанія також шукає можливості побудови SAR-супутників для Великої Британії та Об’єднаних Арабських Еміратів. Обидві країни прагнуть придбати супутники, які вони могли б експлуатувати незалежно та інтегрувати у свої національні космічні архітектури.

«Багато урядів у всьому світі прагнуть створювати та володіти своїми суверенними космічними можливостями», – сказав Френк Бекес. Вони бачать перевагу у можливості самостійно ставити завдання та наводити комерційні радіолокаційні супутники, додав він.

За його словами, федеральний уряд підтримав зусилля компанії щодо отримання іноземних контрактів у рамках ширшої програми допомоги американським фірмам, які конкурують на світовому ринку.

«Уряд США дуже підтримує наші міжнародні ініціативи з комерційних продажів, – сказав він. – Вони працюють над спрощенням таких процесів, як ліцензування дистанційного зондування та перевірка експортного контролю, щоб допомогти вирівняти умови для американських компаній у закордонних закупівлях».

Низка іноземних урядів звертаються до комерційних постачальників послуг, щоб швидко розгортати потужні угруповання супутників спостереження Землі, сказав Френк Бекес, замість того, щоб витрачати сотні мільйонів і чекати десятиліття на розробку власних супутникових систем.

За його словами, для економних урядів це привабливий спосіб здійснювати сучасну космічну розвідку без великих витрат на традиційні програми придбання.

На додаток до своїх послуг з обробки даних, Capella прагне отримати вигоду від своїх можливостей виробництва супутників, щоб залучити нових клієнтів на міжнародному ринку. «У нас є можливість будувати по одному супутнику раз на два місяці, – заявив Френк Бекес. – Тільки цього року ми плануємо запустити ще 4-5 супутників».

Однак це лише мала частина того, що може забезпечити фабрика Capella у Луїсвіллі, штат Колорадо. Підприємство здатне подвоїти чи навіть потроїти нинішній рівень виробництва.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України