Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Болгарська компанія EnduroSat стане партнером NASA для сонячної місії

Болгарська компанія EnduroSat співпрацюватиме з Університетом Берклі та NASA в рентгенівському експерименті сонячної поляризації та спрямованості (Solar PolArization and Directivity X-Ray Experiment, PADRE). У цій місії NASA планується запуск супутника-кубсата для дослідження Сонця.

Рентгенівський поляриметр і датчик спрямованості будуть розміщені на супутнику компанії EnduroSat розміру 12U, запуск місії заплановано на 2025 рік. Місія передбачає проведення спостереження Сонця в жорстких рентгенівських променях (HXR) з низької навколоземної орбіти для визначення кутового розподілу прискорених електронів.

Ця місія є результатом співпраці між Лабораторією космічних наук Каліфорнійського університету в Берклі (SSL/UCB), Центром космічних польотів Годдарда (GSFC), Південно-Західним науково-дослідним інститутом (SWRI), Університетом прикладних наук і мистецтв Північно-Західної Швейцарії (FHNW) і Центром ядерних досліджень Сакле Комісаріату атомної енергії (CEA-Saclay).

«Ми пишаємось і раді підтримати далекоглядні дослідницькі місії», — сказав Райчо Райчев, засновник і генеральний директор EnduroSat. «Місія PADRE розкриє таємниці Сонця, надаючи нове розуміння раніше недоступних моделей прискорення сонячних спалахів. Ми з ентузіазмом дивимося в майбутнє».

У травні компанія EnduroSat залучила інвестиції у розмірі $ 10 млн.

Балканське угруповання EnduroSat нещодавно було обрано ЄКА та ЄС для місій Copernicus. Угруповання забезпечить Балканам і ЄС безпрецедентний час повторного відвідування, хмарні послуги моніторингу в реальному часі та виявлення за допомогою ШІ.

Місія PADRE поглибить розуміння сонячної активності, сонячних спалахів і космічної погоди. Одним із особливих завдань цієї місії є те, що супутник EnduroSat обертатиметься з постійною швидкістю під час проведення вимірювань.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України