Hyperspace Challenge, бізнес-акселератор, керований Дослідницькою лабораторією ВПС США (AFRL) і компанією CNM Ingenuity, за підтримки Офісу космічних оперативних можливостей (Space Rapid Capabilities Office, SpRCO) Космічних сил США 5 жовтня оголосив про шість стартапів із чотирьох країн, відібраних для участі в програмі акселератора на 2023 рік, Hyperspace Challenge 2023.
До групи Hyperspace Challenge 2023 увійшли американські компанії Lexset.ai, Phase Four та TRL11, а також австралійська High Earth Orbit Robotics (HEO), англійська Magdrive та голландська Dawn Aerospace.
Три компанії-учасники, Dawn, Magdrive і Phase Four, розробляють двигуни для малих супутників. Dawn також продає обладнання для запобігання зіткненню супутників. Компанія HEO спеціалізується на отриманні зображень космічних апаратів та сміття на орбіті. Компанія Lexset.ai займається швидкою обробкою даних за допомогою штучного інтелекту. Компанія TRL11 спеціалізується на технологіях обробки зображень.
«У цьогорічній програмі, спільно спонсорованій AFRL і SpRCO, увага зосереджена на нових можливостях для «динамічних космічних операцій» – місій, які покладаються на (відносно) високу швидкість, точність та ефективність маневрів на орбіті, таких як дозаправка супутників», – сказала директор SpRCO Келлі Хамметт.
SpRCO – це незалежний підрозділ із закупівель під управлінням Космічних сил, місія якого полягає у швидкому впровадженні інноваційних технологій для використання операторами Космічного командування США (SPACECOM). Цього року офіс вперше виступив спонсором щорічного конкурсу Hyperspace Challenge.
Учасники матимуть можливість отримати дані від керівництва SpRCO під час віртуальних зустрічей та особистого спілкування, щоб визначити шляхи налагодження партнерських відносин та отримати від урядових новаторів більш чітке уявлення про те, які технології необхідні для того, щоб зробити космічні засоби, включаючи супутники, більш стійкими та здатними реагувати на загрози, як поточні, так і поки що невідомі.
Згідно з прес-релізом Hyperspace Challenge, новітні космічні технології мають забезпечити:
– покращення видимості та обізнаності у космосі за допомогою можливостей попередження про загрози та небезпеки, які можуть швидко й точно виявляти та визначати пріоритетність загроз як із землі, так і з космосу;
– удосконалення космічного аналізу та автономності космічних апаратів за допомогою штучного інтелекту, машинного навчання та/або автономних технологій, які зменшують робоче навантаження на наземних операторів, обґрунтовують рішення про інтелектуальну реакцію космічних апаратів і скорочують час реагування космічних апаратів [на загрози];
– збільшення терміну служби та маневреності космічних апаратів за допомогою вдосконалених силових установок, можливостей дозаправки та/або інших інновацій щодо економії палива, які дозволяють космічним апаратам вільно маневрувати без негативних наслідків.
Обрані компанії будуть запрошені на серію віртуальних зустрічей у жовтні та 1-2 листопада візьмуть участь у дводенній очній зустрічі (також спонсорованій AFRL) в технологічному центрі Q-Station в Альбукерке, штат Нью-Мексико.
У прес-релізі наголошується, що Hyperspace Challenge «не є короткостроковим заходом щодо інновацій», натомість пояснюється, що учасники зможуть закласти основу для майбутнього партнерства з Космічними силами та Космічним командуванням США.