Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Білий дім представив нову Концепцію космічної діяльності

20 грудня віце-президентка США Камала Гарріс оголосила про нову політику США щодо космічної діяльності – діяльності приватного сектора, яка безпосередньо не регулюється чинною системою регулювання США. Політика була оприлюднена 20 грудня на третьому засіданні Національної космічної ради.

У Білому домі заявили, що Нова система надання дозволів та нагляду за космічною діяльністю США (U.S. Novel Space Activities Authorization and Supervision Framework) дозволить виконавчій владі краще підготуватися та сформувати майбутню нормативно-правову базу регулювання діяльності у космосі. Це супутнє виконавче рішення до запропонованого законопроєкту, який Національна космічна рада передала Конгресу в листопаді.

«Це один з найважливіших кроків, які ми зробили для формування майбутнього комерційної космічної галузі, – сказала Камала Гарріс, представляючи концепцію. – Президент Байден і я прагнемо встановити правила для комерційної космічної діяльності, які були б достатньо сильними, щоб сприяти безпечному та передбачуваному використанню космосу, але й достатньо гнучкими, щоб гарантувати, що ми не придушуємо інновації. Ми маємо намір, щоб ці внутрішні правила слугували моделлю для глобальних дій».

Згідно з оприлюдненим документом, США є лідером у розробці внутрішніх космічних законів і правил, але поточна система нагляду «не була розроблена з урахуванням сьогоднішнього обсягу та різноманітності приватної діяльності».

В рамках нової системи створюється міжвідомча керівна група з питань космічної діяльності приватного сектора під спільним головуванням міністрів торгівлі та транспорту за погодженням з головою Федеральної комісії зв’язку США. Група буде включати в себе представників кількох урядових департаментів, а також NASA та інших федеральних агентств «з досвідом або повноваженнями, що стосуються нової космічної діяльності приватного сектора». Група керуватиме процесом, працюючи з приватним сектором, з розробки та просування передових методів, стандартів і протоколів обміну інформацією для задоволення основних інтересів уряду США, що стосуються нової космічної діяльності.

«Процвітаюча космічна галузь США створює робочі місця в багатьох секторах, включаючи виробництво, транспорт, логістику, сільське господарство, фінанси та зв’язок. Розробка чіткої, комплексної та гнучкої нормативно-правової бази, орієнтованої на майбутнє, допоможе максимізувати переваги від процвітаючого приватного космічного сектора», – йдеться у новій політиці.

Засідання Національної космічної ради 20 грудня також було зосереджено на міжнародному партнерстві. Камала Гарріс оголосила, що Сполучені Штати відправлять міжнародного астронавта на поверхню Місяця до кінця десятиліття в рамках програми «Артеміда», проте не уточнила з якої країни він буде.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України