Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Бельгія підписала «Угоди Артеміди»

На церемонії, що проходила 23 січня в кулуарах Європейської космічної конференції в Брюсселі, Хаджа Лахбіб, міністр закордонних справ Бельгії, і Томас Дерміне, державний секретар з питань наукової політики, підписали «Угоди Артеміди» від імені бельгійського уряду. Бельгія стала 34-ю країною в загальному списку підписантів та першою в 2024 році, яка підписала цей документ. Також країна стала 12-ю з 22 держав-членів ESA, а також 11-ю з 27 держав-членів Європейського Союзу, які приєдналися до «Угод Артеміди».

«Угоди Артеміди», оприлюднені Сполученими Штатами у 2020 році, окреслюють найкращі практики відповідальної поведінки в освоєнні космосу, спираючись на принципи Договору про космос 1967 року та інших угод. Документ описує процедури, яких підписанти повинні дотримуватися в різних сферах: від реєстрації космічних об’єктів і оприлюднення наукових даних до використання космічних ресурсів і уникнення конфліктів або непорозумінь у космічній діяльності.

«Підписання «Угод Артеміди» відображає нашу постійну відданість стійкому та відповідальному космосу та зміцнить наші зв’язки з міжнародними партнерами, – сказав Хаджа Лахбіб у своїй заяві. – Це також відкриє нові економічні можливості для наших компаній, які мають всесвітньо відомий досвід у космічному секторі».

«Підписання «Угод Артеміди» є частиною нашого підходу до співпраці та дозволить Бельгії приєднатися до робочої групи держав, які також підписали угоди», – заявив Томас Дерміне. Він додав, що підписання угод «також є необхідною і важливою умовою для можливої участі бельгійського астронавта в місії за програмою Artemis з дослідження Місяця людиною. Наразі в ESA є один бельгійський астронавт, Рафаель Ліжеуа, якого було обрано до групи астронавтів агентства у 2022 році.

Бельгія є одним з основних учасників Європейського космічного агентства (ESA), пообіцявши на зустрічі міністрів у 2022 році виділити € 946 млн ($ 1,03 млрд) протягом трьох років, що є п’ятим за величиною внеском серед держав-членів після Німеччини, Франції, Італії та Великої Британії. До підписання Бельгія залишалася найбільшим вкладником у бюджет ESA, який не приєднався до «Угод Артеміди».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України