Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Австралійський космічний стартап Quasar націлюється на оборонний ринок США

Quasar Satellite Technologies, стартап, який спеціалізується на відстеженні радіочастотних сигналів, що випромінюють супутники, і аналізі радіокомунікацій для отримання цінних даних, націлюється на американський ринок оборони та розвідки.

Компанія розробила наземну станцію з компактною цифровою антенною решіткою, яка може відстежувати радіочастотні сигнали десятків супутників одночасно. Технологія, яка зараз використовується військовими та розвідувальними службами Австралії, тепер пропонується уряду США.

У компанії також є плани відкрити офіс у США у 2024 році з метою просування та маркетингу цієї технології.

Компанія Quasar була створена в 2021 році як комерційний підрозділ австралійського національного наукового агентства CSIRO (Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation). Компанія перепрофілювала передову технологію, розроблену за останнє десятиліття для радіоастрономії, щоб допомогти вирішити такі проблеми, як космічна перевантаженість і обізнаність про космічний простір або розуміння космічних об’єктів. Радіоастрономія – це дослідження небесних об’єктів шляхом реєстрації їхніх радіовипромінювань.

За словами засновника і генерального директора компанії Quasar Satellite Technologies Філа Рідлі, розвідувальні дані, отримані в результаті відстеження радіочастотної активності, можуть дати цінну інформацію, яку неможливо отримати за допомогою більш широко використовуваних датчиків, таких як радари і телескопи.

Оскільки космос стає все більш перевантаженим і суперечливим, точне відстеження в реальному часі та визначення характеристик як дружніх, так і потенційно ворожих космічних засобів стали критично важливими для військових і розвідувальних служб. Він сказав, що існуючі технології мають проблеми з пробілами в охопленні.

Привертаючи увагу клієнтів з міністерства оборони та розвідувальних служб, Quasar також залучає венчурний капітал у раунді фінансування серії A.

За словами Філа Рідлі, антена з фазованою решіткою Quasar може виявляти радіочастотні сигнали на низьких, середніх і геостаціонарних орбітах. «Ми можемо робити знімки неба багато разів на секунду, як цифрова камера, але для радіохвиль».

Філ Рідлі зазначив, що на створення першої антени знадобилося два з половиною роки, але тепер їх можна виготовляти кожні кілька місяців.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України